Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, gdy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, potem przygotować się do całej mszy, nie zapomnieć, co kiedy mówią, to rzeczywiście nie jest łatwe. W dodatku powinny schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci nosiły alby. Chciano, żeby każde dziecko wyglądało identycznie. W wielu parafiach nadal strojem komunijnym są alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.
Takie sukienki to koszt od stu sto złotych i więcej. Do tego trzeba kupić wianuszek, małą torebkę, rajstopy i właściwe buty. Tak, więc jest to spory koszt. Nie mówiąc o tym, że musimy dziecku zrobić prezent i zamówić obiad dla rodziny jak na małe wesele.

Jeśli bardzo emocjonuje Cię nakreślana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://ipschool.pl/en/kindergarten/staff) opisującym podobne tematy.

Cóż w świecie konsumpcjonizmu, nawet Komunia jest komercyjnym świętem. Mimo to maluchy są na tyle bystre, że rozumieją, że w tym czasie najistotniejsze jest to, że mogą pójść do sakramentu Komunii Świętej.

Zobacz również

Ten moment jest szczególny dla twej córeczki, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdego roku w maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości, podczas których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To podniosła chwila, kiedy dziecko pierwszy raz ma okazję całkowicie brać udział w mszy świętej.


Jak ubrać dziecko do Pierwszej Komunii?

- sukienki na komunię]Jeśli chodzi o Pierwszą Komunię Świętą, to maluchy powinny być ubrane albo w alby, albo w sukienki i garnitury. Ale poza tym, że naszą pociechę musimy ładnie ubrać, to powinniśmy je jeszcze nauczyć katechizmu. Powinniśmy pamiętać, że istotna jest duchowa strona tego wydarzenia. Ale mimo całej duchowości musimy twardo stąpać po ziemi, by na kilka dni przed Komunią nie wyszło na to, że nasza córka nie ma sukienki komunijne. Warto trochę wcześniej poszukać sukienki dla dziewczynki. Bo później jest mnóstwo zamieszania i pewnie zamiast znaleźć taką sukienkę, jaką dziecko chce, wybierzemy jakąkolwiek, którą będziemy musieli przerabiać u krawcowej. Dlatego pamiętajmy o tym, by nie dokładać dziecku stresu i z odpowiednim zapasem czasowym pojechać po sukienkę komunijną. A sukienki na taką okazję są rozmaite. Wiadomo wszystkie są białe, ale niektóre są jak dla bajkowych księżniczek, a inne są skromniejsze (stroje komunijne).

komunia święta
Autor: John Ragai
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedyne o czym musimy pamiętać to nasz budżet i nie przesadzać, bo to sukienka, którą dziecko założy tylko raz. Nie zapominajmy, że to nie wesele i nie trzeba dziecku szyć sukienki na miarę. Pośród tych modeli, które są na pewno uda nam się wypatrzeć sukienkę pasującą dla naszej córki. Z chłopcem jest łatwiej, wystarczy kupić mu ciemny garnitur. Chociaż oczywiście, jeśli nasz chłopiec nie jest wyrośnięty, a będziemy chcieli kupić mu porządny garnitur, to wizyta u krawca będzie niezbędna. Może nie żeby szyć garnitur, ale żeby ten kupiony naprawdę dobrze leżał.
07-01-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.