Komunia
komunia
Autor: los bambinos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasa, powab oraz urok - suknie komunijne dla niejednej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta jest to specjalny oraz istotny dzień w życiu każdego dziecka a także jego opiekunów. Przygotowanie się do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym mocniej ekscytacje oraz napięcie dają o sobie znać, a maraton zrealizowań potrafi zamęczyć niejednego. Przyjęcie Komunii Świętej związane ze obrzędowym zorganizowaniem dziecka do przyjęcia Eucharystii, tymczasem także z oprawą jaka towarzyszy zrealizowaniu przyjęcia dla bliskich.
komunia
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Suknie komunijne prezentują różny fason

Na komunię niezbędny okazuje się być dobry strój

Suknie komunijne prezentują różny fason

Istnieją takie zdarzenia w życiu każdego człowieka, które dość mocno zapisują się nam w pamięć oraz chcemy wówczas jak najlepiej się prezentować. Z tego powodu właśnie warto zwracać uwagę na to, jakie ubrania obowiązują w czasie komunii oraz w co powinniśmy ubrać dziecko podchodzące do tego sakramentu. Tak żeby zaprezentowało się elegancko, nie odbiegało od innych dzieci, lecz jednocześnie by czuło się swobodnie w ubraniu, które dla niego szykujemy.
pierwsza komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dlaczego kupno sukienki komunijnej jest obecnie nieco kontrowersyjną czynnością

Mimo że do zimowej pory pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli impulsywne przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zabukowane, także na uroczystości weselne lub urodzinowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby - o dziecięce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego stresu.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dobór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od kościoła

Dobór eleganckich strojów komunijnych dla dzieci w ogromnym stopniu zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach można wybrać dowolny strój na komunię, co oznacza, iż rodzice we własnym zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w strojnych sukienkach. Są jednak i takie kościoły, w jakich preferuje znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak przygotować dziecko do Komunii? O czym szczególnie należy pamiętać?

Pierwsza Komunia wymaga wielu przygotowań. Ważne jest przygotowanie dzieci, lecz także rodziców. Rodzice, albowiem odczuwają bardzo duży stres związany z takim wydarzeniem.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ten moment jest szczególny dla twej córeczki, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których dzieci przystępują do sakramentu komunii. To ważna chwila, kiedy dziecko pierwszy raz ma okazję całkowicie uczestniczyć w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci stresują się, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku powinny schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci nosiły alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Komunia – w jaki sposób zadbać o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się wyjątkowo?

Komunia Święta to kluczowe wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek podobnie duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, gdy będą w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie musisz poddawać się odgórnym zaleceniom i można ubrać dziecko zgodnie z własnym oraz jego gustem, przyda ci się parę wskazówek, które pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Autor: János Korom Dr.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jaki kupić dziecku prezent na komunie?

Powinien być to szczególny upominek – pamiątka tego wyjątkowego dnia. Może medalik na łańcuszku, biblia albo ręcznie zrobiony album na fotografie. Pamiątką na lata na pewno będzie własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie albo karcie od dziadków. Może dziecko dzisiaj tego nie doceni, jednakże za parę lat z sentymentem jak też łezką w oku wróci pewnie do takiej dedykacji.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Pierwsza Komunia Święta. Co kupić? Ile dać pieniędzy

Pierwsza komunia święta nadchodzi wielkimi krokami. Czy masz już podarek na komunię? Czy wiesz co zakupić dziecku? Naprowadzamy, jakie podarunki na komunię będą popularne w 2016 roku.
Smartfon, tablet. Od paru lat są to jedne z najpopularniejszych upominków komunijnych. Smartfony, czyli w dużym skrócie multimedialne telefony komórkowe, które w wyższym stopniu aniżeli do dzwonienia służą do buszowania w sieci, grania, wykonywania zdjęć czy oglądania filmów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.