Komunia
komunia
Autor: los bambinos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasa, powab oraz urok - suknie komunijne dla niejednej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy i istotny dzień w rozdziale niejednego dziecka a także jego rodziców. Asumpcja do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej przyjęcia, tym mocniej emocje i podniecenie biorą góre, a tok przygotowań jest w stanie zamęczyć niejednego. Uroczystość przyjęcia Komunii Świętej związane ze obrzędowym przygotowaniem wychowanka do uroczystości Eucharystii, tymczasem również z przystrojeniem jakie asystuje zrealizowaniu uroczystości dla krewnych.
komunia
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Suknie komunijne prezentują różny fason

Na komunię niezbędny okazuje się być dobry strój

Suknie komunijne prezentują różny fason

Istnieją takie zdarzenia w życiu każdego człowieka, które dość mocno zapisują się nam w pamięć oraz chcemy wówczas jak najlepiej się prezentować. Z tego powodu właśnie warto zwracać uwagę na to, jakie ubrania obowiązują w czasie komunii oraz w co powinniśmy ubrać dziecko podchodzące do tego sakramentu. Tak żeby zaprezentowało się elegancko, nie odbiegało od innych dzieci, lecz jednocześnie by czuło się swobodnie w ubraniu, które dla niego szykujemy.
pierwsza komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dlaczego kupno sukienki komunijnej jest obecnie nieco kontrowersyjną czynnością

Mimo że do zimowej pory pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli impulsywne przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zabukowane, także na uroczystości weselne lub urodzinowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby - o dziecięce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego stresu.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dobór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od kościoła

Dobór eleganckich strojów komunijnych dla dzieci w ogromnym stopniu zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach można wybrać dowolny strój na komunię, co oznacza, iż rodzice we własnym zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w strojnych sukienkach. Są jednak i takie kościoły, w jakich preferuje znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak przygotować dziecko do Komunii? O czym szczególnie należy pamiętać?

Pierwsza Komunia Święta przysparza wielu przygotowań. I nie chodzi tylko o przygotowanie dziecka, ale również ich opiekunów. Rodzice, albowiem odczuwają spory stres związany z takim wydarzeniem.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ten moment jest szczególny dla twej córeczki, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Każdego roku w maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości, podczas których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To podniosła chwila, kiedy dziecko pierwszy raz ma okazję całkowicie brać udział w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Komunia – w jaki sposób zadbać o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się wyjątkowo?

Komunia Święta to kluczowe wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek podobnie duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, gdy będą w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie musisz poddawać się odgórnym zaleceniom i można ubrać dziecko zgodnie z własnym oraz jego gustem, przyda ci się parę wskazówek, które pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Autor: János Korom Dr.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jaki kupić dziecku prezent na komunie?

Musi to być szczególny upominek – pamiątka tego szczególnego dnia. Może medalik na złotym łańcuszku, pismo święte albo ręcznie przygotowany album na fotografie. Pamiątką na lata z pewnością okaże się własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie lub karcie od dziadziusiów. Być może dziecko teraz tego nie doceni, jednakże za parę lat z sentymentem a także łezką w oku wróci pewnie do owej dedykacji.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Pierwsza Komunia Święta. Co kupić? Ile dać pieniędzy

Pierwsza komunia święta nadchodzi dużymi krokami. Czy masz już podarunek na komunię? Czy wiesz co zakupić dziecku? Podpowiadamy, jakie upominki na komunię będą w tym roku popularne.
Tablet smartfon. Od paru lat są to jedne z najbardziej popularnych prezentów komunijnych. Smartfony, czyli w dużym skrócie multimedialne telefony komórkowe, jakie w wyższym stopniu aniżeli do telefonowania służą do buszowania w internecie, grania, pstrykania fotek lub oglądania filmów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.