Komunia
komunia
Autor: los bambinos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasa, powab oraz urok - suknie komunijne dla niejednej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta to niezwykły oraz bardzo ważny dzień w rozdziale każdego dziecka jak i jego opiekunów. Przygotowanie się do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym mocniej ekscytacje oraz zdenerwowanie dają o sobie znać, a maraton przygotowań potrafi wykończyć niejednego. Przyjęcie Komunii Świętej powiązane ze obrzędowym zrealizowaniem wychowanka do uroczystości Eucharystii, jednak także z oprawą jaka towarzyszy zrealizowaniu uroczystości dla rodziny.
komunia
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Suknie komunijne prezentują różny fason

Komunia to istotne wydarzenie

Suknie komunijne prezentują różny fason

Są takie wydarzenia w życiu każdego człowieka, które dosyć silnie zapisują się nam w pamięć oraz pragniemy wtedy jak najlepiej się prezentować. Przez to właśnie warto zwracać uwagę na to, jakie ubrania obowiązują podczas komunii i w co musimy ubrać dziecko przystępujące do tego sakramentu. Tak żeby prezentowało się elegancko, nie odbiegało od kolejnych dzieci, ale równocześnie żeby czuło się swobodnie w ubraniu, które dla niego przygotowujemy.
pierwsza komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dlaczego kupno sukienki komunijnej jest obecnie nieco kontrowersyjną czynnością

Mimo że do zimowej pory pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli impulsywne przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zabukowane, także na uroczystości weselne lub urodzinowe. Podobnie rzecz się ma w przypadku garderoby - o dziecięce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego stresu.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Dobór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od kościoła

Wybór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od kościoła, w którym będzie odbywać się uroczystość. W wielu kościołach można wybrać dowolny strój na komunię, co znaczy, iż rodzice we własnym zakresie zakupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle występują w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w eleganckich sukniach. Są jednak i takie kościoły, w których wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak przygotować dziecko do Komunii? O czym szczególnie należy pamiętać?

Pierwsza Komunia Święta wymaga wielu przygotowań. I nie chodzi tylko o przygotowanie dzieci, ale również rodziców. Rodzice, albowiem czują spory stres który nierozerwalnie wiąże się z takim wydarzeniem.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ten moment jest szczególny dla twej córeczki, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Każdego roku w maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, gdy dziecko po raz pierwszy może całkowicie uczestniczyć w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

Wszyscy dobrze wiemy, że dzieci odczuwają pewien stres, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani na początku poznać cały katechizm, potem przygotować się do całej mszy, nie zapomnieć, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku muszą schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci nosiły alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W wielu parafiach nadal strojem komunijnym są alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Komunia – w jaki sposób zadbać o odpowiednie ubranie dla dziewczynki, by w tym dniu czuła się wyjątkowo?

Komunia Święta to istotne wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek równie duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, kiedy będą w centrum uwagi oraz będą mogły czuć się jak małe damy. Jeżeli w twojej parafii nie musisz poddawać się zdefiniowanym wytycznym oraz można ubrać dziecko zgodnie z własnym i jego gustem, przyda ci się parę wskazówek, jakie pomogą ci przygotować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Autor: János Korom Dr.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jaki kupić dziecku prezent na komunie?

Musi być to wyjątkowy upominek – pamiątka tego szczególnego dnia. Może medalik na łańcuszku, pismo święte czy ręcznie zrobiony album na fotografie. Pamiątką na lata z całą pewnością będzie własnoręczny wpis, może wierszyk w albumie czy karcie od dziadziusiów. Może dziecko dzisiaj tego nie doceni, lecz za parę lat z sentymentem oraz łezką w oku wróci pewnie do tej dedykacji.
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Pierwsza Komunia Święta. Co kupić? Ile dać pieniędzy

Pierwsza komunia święta zbliża się wielkimi krokami. Czy masz już prezent na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Naprowadzamy, jakie upominki na komunię będą popularne w 2016 roku.
Smartfon, tablet. Od kilku lat są to jedne z najpopularniejszych upominków komunijnych. Smartfony, czyli w dużym skrócie multimedialne telefony , które w wyższym stopniu aniżeli do dzwonienia służą do surfowania w sieci, grania, pstrykania fotek bądź oglądania filmów.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.