Dobór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od kościoła

Wybór odpowiednich strojów komunijnych dla dzieci w zdecydowanym stopniu zależy od parafii, w której będzie odbywać się uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój komunijny, co znaczy, że rodzice we własnym zakresie nabywają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej występują w garniturach, dziewczynki natomiast zazwyczaj w białych sukienkach. Są jednak i takie kościoły, w jakich obowiązuje znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.


komunia
Autor: John Ragai
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem niezwykle skromnym, co nie oznacza wcale, że nie może wyglądać odświętnie i elegancko. Należy jednak pamiętać, iż komunia święta to przede wszystkim doświadczenie duchowe, strój (strona internetowa przebranie mikołaja) ma w tej sytuacji drugorzędne znaczenie. Co nie znaczy jednak, że dziecko ma zrezygnować z estetycznego i eleganckiego stroju. Wręcz przeciwnie - alba świetnie podkreśli specyfikę tej uroczystości.

Wybór alby na strój komunijny paradoksalnie ma bardzo wiele kluczowych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieciaki pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą czuć się gorsze przez to, że posiadają znacznie tańsze ubranie. Co prawda różnice społeczne to kwestia zupełnie normalna, aczkolwiek nie możemy w tak ważnej chwili jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich podkreślać. Kościół to instytucja, jaka w głównej mierze musi promować równość, dlatego właśnie alby komunijne są w tej sytuacji niezawodnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego powodu wybiera się właśnie tego typu ubiór (serdecznie zapraszam).
Garnitur czy sukienka komunijna to zwykle dosyć kosztowne rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z pewnymi modelami strojów na tę uroczystość są w znacznym stopniu tańsze. W szczególności, że jest to strój, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu.
Alby komunijne jednak wcale nie powinny kojarzyć nam się tylko z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać zadowolenia z tego wydarzenia. Należy przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki.
Dużo propozycji:
Najczęściej dodatkami są oczywiście buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie również na wybranie subtelnych ozdób na włosy. Możemy zatem elegancko w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swoją indywidualność. Alby mogą być doskonałym rozwiązaniem, nie warto więc wpadać w niepotrzebną panikę, jeżeli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.
03-07-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.