Ten moment jest szczególny dla twej córeczki, musi rzeczywiście pięknie się prezentować!

Każdego roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, gdy dziecko pierwszy raz ma okazję w pełni brać udział w mszy świętej.

Przeważnie uroczystości tej towarzyszy też poczęstunek i młody człowiek zostaje najważniejszą osobą tego dnia. Choć najistotniejszą istotą tych wydarzeń jest sfera religijna, dużo zainteresowania poświęca się także ich oprawie oraz strojom dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla panienek suknie

Zobacz również

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.


Czasem bywa tak, że wszystkie maluchy przystępujące do Komunii dostają podobne stroje, w takim przypadku wykorzystuje się przeważnie tuniki, które nieco różnią się wykrojem w przypadku chłopców i dziewczynek. Niektóre parafie decydują się jednak na sukienki i garniturki. Nacisk kładziony jest na to, aby suknie komunijne były śliczne, ale skromne zarazem, najczęściej takie same kreacje są wybierane dla wszystkich dziewcząt. Zdarza się, że rodzice nie wykazują chęci, by wszystkie dzieci miały wyznaczone stroje i chcą poszukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne można nabyć w specjalnych salonach, jak również zlecać ich uszycie profesjonalnym krawcowym.

Na sukience się nie kończy

dziewcznka u komunii
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W przypadku dziewcząt ubiór komunijny nie sprowadza się wyłącznie do śnieżnej sukienki.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to spójrz również na pomocne opracowania, które posiadają intrygujące informacje - niewątpliwie Cię wciągną bez reszty!

Na włosy dziewczynek idących do komunii wkłada się wianki komunijne. W wypadku, kiedy rodzice zamierzają własnoręcznie kupić wianek dla swej córki, mogą zrobić to w sklepie z sukienkami komunijnymi. Podobne elementy można zakupić też w sklepach z dewocjonaliami.

Jeżeli masz możliwość uzyskać inne dane na omawiany wątek, to wykorzystaj to oraz kliknij na poniższy odnośnik i przeczytaj przykłady (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-tarnow).

Dopełnieniem kreacji komunijnej okazują się białe buty, jak również sweter albo bolerko -sprawdź więcej. Nakrycie sprawdzi się w zimniejsze dni, jak również we wnętrzach kościołów, które nierzadko są wyjątkowo zimne.

To spory koszt

Zakup sukienki i potrzebnych do niej dodatków to czasem dosyć duży koszt, zwłaszcza jeżeli wszystko trzeba nabyć od razu. Przez to warto rozejrzeć się za korzystnymi opcjami, porównywać propozycje poszczególnych sklepów lub zakładów dziewiarskich, tak by wybrać odzież ładną, lecz także za nią nie przepłacać. Niektórzy rodzice decydują się także na odkupienie garderoby komunijnej po starszych dziewczynkach, którym nie jest ona już potrzebna.
10-12-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.