Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do komunii świętej? Co jest ważne a z czym nie przedobrzyć? Czy jest coś takiego?

Perfekcyjna, biała suknia, precyzyjnie dobrane obuwie, wspaniale i mozolnie układana fryzura, świetnie wybrana restauracja, a jeszcze ciekawsze menu, wielu zaproszonych, ładne podarki i koperty, w których znaleźć można banknoty... Z pewnością większość pomyśli, że mowa tu o ślubie, gdyż opis jest niezwykle podobny. Nie o to jednak chodzi, to obraz polskich komunii, coraz bardziej powszechny.
czytaj więcej
Autor: Simone Meier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Początki przygotowań do komunii zaczynają się już we wrześniu. Rodzice wraz z dziećmi pojawiają się na październikowych różańcach, czyli w niedzielnych mszach i wielkopostnych drogach krzyżowych. Na parę miesięcy przed sakramentem następuje otrzymanie różańców, medalików oraz książeczek pierwszokomunijnych. Oczywiście, że aspekt duchowy sakramentu to jedno, to oczywiście nie wszystko. Ładna sukienka czy alba – na którą opcję się zdecydować? To jeden z podstawowych problemów w dyskusji w czasie organizacyjnych spotkań przed komunią.

Zobacz również

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.


Z pewnością zaś najrozsądniejszym wyborem wydają się alby, ponieważ są skromne i nie ujawniają na pierwszy rzut oka zamożności rodziców - zobacz Alby Komunijne. Równocześnie, w wielu sferach to, że nie są zbyt łatwo dostępne może zniechęcać do zakupu.

Nie czekaj dłużej - kliknij tutaj - zobaczysz tam uwagi na temat dotyczące tej tematyki, one też z pewnością niezwykle Cię zaabsorbują.

Mówi się, że sakrament komunii jest tylko razy w życiu, więc dziewczynka musi wyglądać jak księżniczka. Jeśli skumulujemy finanse stroju dla dziewczynki, kumulując najwyższe koszty, to uzyskamy kwotę powyżej tysiąca złotych. Wiadomo, że warto szukać oszczędności, lecz na
komunia
Zaczerpnięte z: flickr.com
znaczniejsze obniżenie kosztów nie ma co liczyć.

Jednocześnie są osoby, które chcą wydać naprawdę ogromną część pieniędzy chociażby na suknię. Właściwie to w tej sytuacji nie ma granic, możemy sobie zadać jednak pytanie czy warto, czy na tym to polega. Pewnie, w pewnych sferach chodzi o to jak się wygląda, o to, by wygląd przysłoniła pozostałe rzeczy, pomijając całkowicie rozmowy o aspekcie duchowym.


Jednak, podsumowując to wszystko poleca się po prostu podejść do tematu w sposób jak najbardziej naturalny, a więc wybrać strój skromny i najbardziej akuratny, taki jak alba. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przesadzanie z jakimś kreacjami, jakbyśmy szykowali nasze dziecko na jakiś konkurs piękności. O to akurat w przyjmowaniu sakramentu nie powinno chodzić.
26-04-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.