Instrumenty dęte
Gra na akordeonie
Autor: Missy Carvin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Nowe, zajmujące hobby - gra na instrumentach dętych

Pośród licznych modeli instrumentów muzycznych największą rolę odgrywają dęte instrumenty, często nazywane aerofonami. Jest ich największa ilość i mają bardzo długą i ciekawą historię. Spora część z nich powstało jako instrumenty używane przez rycerzy na polowaniach.
Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najbardziej znane instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty dęte to grupa nazywana inaczej aerofonami. Zalicza się tutaj kolejno instrumenty dęte drewniane, blaszane oraz, a także klawiszowe. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.
Gra na fletach
Autor: Saturation Fest
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty muzyczne to głównie przedmioty stworzone głównie po to, aby tworzyć muzykę. Tworzono je od dawien dawna i teraz tworzą bardzo liczną gromadę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Jednakże instrumentem muzycznym stają się też rzeczy zupełnie nie powiązane z muzyką, na przykład przedmioty codziennej użyteczności.
fagot
Autor: Scott Wolford
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasyfikacja instrumentów dętych

Melodia jest obecna w życiu każdego człowieka. Mama puszcza swojemu dziecku utwory klasyczne, żeby lepiej rozwinął się w jej brzuchu, mniejsze dzieci lubią tańczyć w rytm skocznych piosenek dla dzieci granych z komputera, młodzież podryguje rytmicznie na dyskotece, zaś dorośli nie wyobrażają sobie jazdy w ulicznym tłoku bez możności słuchania muzyki. Jednak mało kto zastanowił się, jak skomplikowana jest to forma wyrazu.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.