Instrumenty
Wiolonczela
Autor: Alex
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Spróbujmy zainteresować instrumentami własne dziecko!

To dziecko, które od najmłodszych lat rozwija własne talenty muzyczne z pewnością ma dużo bardziej znaczące szanse na to by niejako podbić kulę ziemską własnymi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie nasze dziecko nie posiada tak wiele talentu, motywacji, ale trzeba wierzyć we własne dziecko. I dlatego nie ma nic nieodpowiedniego w tym by wysłać swoją latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to doskonały instrument?
Talerze do perkusji
Autor: Kamal Aboul-Hosn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Muzyka może być celem życia!

Muzyka sprawia, że tak naprawdę wreszcie możemy przyjemnie żyć. No wiadoma sprawa: akurat nie samą muzyką żyje istota ludzka, ale można powiedzieć, iż nasze całe funkcjonowanie bez chociażby błogiego dźwięku gitary, saksofonu czy przeszkadzajki byłoby sporo uboższe.
Bęben djembe
Autor: Shunichi kouroki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie tylko słuchajmy muzyki, ale także ją twórzmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma niewątpliwie dużo uroku. W końcu niesamowicie trudno w ogóle wyobrazić sobie ten świat bez ulubionych wykonawców: wszyscy mamy odmienne upodobania muzyczne, lecz to co nas łączy to wielka miłość do dźwięku.
Syntezator
Autor: Muff
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rodzaje instrumentów

Muzyka ma bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w mieszkaniu, sklepie czy pracy. Od wieków utwory muzyczne były wyrazem religijnych obrzędów albo spełniały rolę towarzyską, a wraz z biegiem lat zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane utwory.
Pianino klasyczne
Autor: rhodesj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najbardziej znane instrumenty muzyczne?

Muzyka od wieków jest obecna u ludzi w ich codziennym życiu, była formą komunikowania się, a także wyrażaniem emocji i uczuć. Przez wiele lat ludzie nauczyli się projektować coraz to bardziej doskonałe instrumenty, a także dopracowali reguły komponowania utworów muzycznych.
Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które z nich wybrać?

Instrumenty muzyczne można podzielić na instrumenty dęte i szarpane. Wśród instrumentów dętych, zwanych także aerofonami rozróżniamy instrumenty blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Reprezentantów grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest dość dużo i są powszechnie znane. Instrumenty z klawiszamito stosunkowo niewielka grupa.
Gra na akordeonie
Autor: Missy Carvin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Nowe, zajmujące hobby - gra na instrumentach dętych

Pośród licznych modeli instrumentów muzycznych największą rolę odgrywają dęte instrumenty, często nazywane aerofonami. Jest ich największa ilość i mają bardzo długą i ciekawą historię. Spora część z nich powstało jako instrumenty używane przez rycerzy na polowaniach.
Nuty muzyczne
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu/

Dzieje popularnych instrumentów dętych

Wiele instrumentów, szczególnie należących do grupy instrumentów dętych miało swoją przeszłość powiązaną z armią albo rycerstwem. Stosowano je do ostrzegania przed nieprzyjacielem, wabienia lub odstraszania zwierzyny, celebrowania zwycięstwa albo opłakiwania porażki.
Instrument puzon
Autor: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najbardziej znane instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty dęte to grupa nazywana inaczej aerofonami. Zalicza się tutaj kolejno instrumenty dęte drewniane, blaszane oraz, a także klawiszowe. Przedstawicielami instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.
Gra na fletach
Autor: Saturation Fest
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Instrumenty muzyczne dęte

Instrumenty muzyczne to głównie przedmioty stworzone głównie po to, aby tworzyć muzykę. Tworzono je od dawien dawna i teraz tworzą bardzo liczną gromadę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Jednakże instrumentem muzycznym stają się też rzeczy zupełnie nie powiązane z muzyką, na przykład przedmioty codziennej użyteczności.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.