Najpiękniejsze w życiu są tylko momenty. Powinniśmy to wiedzieć, aby celebrować każdą z nich

Życie to kilka istotnych etapów, wydarzeń, gorszych i lepszych chwil. Na świecie brak dwóch takich samych ludzi, to samo można powiedzieć o życiu – nie ma dwóch takich samych żyć. Każdy życiorys jest na tyle oryginalny, że warto o niej wspomnieć. Niemniej, chociaż jest tak, to w każdym życiu są punkty, które są zgodne dla większości ogółu. To etapy, jakie będzie trzeba przejść, gdyż tak każe prawo, religia, kultura czy zwyczaje. Te etapy są ogromnie ważne dla spójności społecznej i integracji w ramach jakieś struktury.
Pierwsza Komunia Święta
Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez tych części ciężko by było określić jakieś wydarzenia, jakie mają mieć wpływ na nasze życie. Jak ważne są takie sprawy pokazują już kultury pierwotne. Przecież w nich obrzędy przejścia z jednego etapu do kolejnego są integralną częścią kultury. To one właśnie podkreślają ich wyjątkowość, ich filozofie życia, ich stosunek do różnych kwestii . Kto zaniecha tego być może zostanie wyrzucony z danej grupy społecznej, tak najczęściej się dzieje, choć wszystko zależy oczywiście, o jakiej kulturze mówimy. Nie możemy przecież sprowadzać wszystkiego do jednego modelu postępowania, niemniej tak to właśnie przeważnie wygląda.

pierwsza komunia Aldeko
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W naszej kulturze też trudno się żyje bez pewnych rytuałów i etapów przejścia. Większość Polaków jest katolikami, więc każdy musi być ochrzczony, później jest pierwsza komunia naszego dziecka i bierzmowanie. Po drodze są święta, które celebrujemy. Tak jest z dosłownie każdą religią, to że świętujemy pewne wydarzenia umacnia nie tyle nasza wiarę (choć oczywiście tak jest), co może połączyć pewną strukturę społeczności. Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto nie należy do żadnej większej grupy społecznej, nie obchodzi świąt, nie ma za sobą pewnych przejść. Nawet, gdy jako dorosły zerwał wszelkie więzi, to na swoim koncie ma pewne rytuały i etapy, przez które musiał przejść.


Zobacz również

Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można założyć dziecku? Zobacz, co jest teraz modne

komunia święta
Autor: LisaThumann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka wychowywanego w katolickiej rodzinie jest uroczystość I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących pierwszy raz w życiu do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był niezwykły pod każdym względem. Przywiązują więc dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się aktualnie ogromną popularnością, jakie są wybierane przez rodziców najczęściej?

Przeszedł to, gdy był mały. Tak jest przecież na przykład z chrztem. Nie ma więc na świecie osoby bez pewnego znaku, który określa jego miejsce w świecie. Jeśli nie będzie to religia, upomni się o to państwo. Nie da się być obywatelem bez wielu dokumentów, określających nasze miejsce w rzeczywistości.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.