Sakrament
komunia święta
Autor: LisaThumann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można założyć dziecku? Zobacz, co jest teraz modne

Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka , które wychowywane jest w rodzinie wierzącej w Chrystusa jest dzień I komunii świętej. Rodzice pociech przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był piękny pod każdym względem. Przykładają więc naprawdę dużą wagę także do stroju. Jakie stroje cieszą się dzisiaj ogromną popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?
komunia
Autor: los bambinos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasa, powab oraz urok - suknie komunijne dla niejednej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta jest to wyjątkowy oraz bardzo ważny dzień w rozdziale każdego dziecka i jego rodziców. Asumpcja do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym w większym stopniu ekscytacje oraz podniecenie biorą góre, a tok przygotowań ma prawo wykończyć każdego. Uroczystość przyjęcia Komunii Świętej związane ze sakralnym zrealizowaniem pociechy do przyjęcia Komunii Świętej, jednak także z oprawą jaka asystuje zrealizowaniu przyjęcia dla rodziny.
komunia
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Suknie komunijne prezentują różny fason

Komunia to ważne wydarzenie

Suknie komunijne prezentują różny fason

Istnieją takie zdarzenia w życiu każdego człowieka, które dość mocno zapadają nam w pamięć oraz chcemy wtedy jak najlepiej się pokazać. Z tego powodu właśnie trzeba zwracać uwagę na to, jakie ubrania będą obowiązywać w czasie komunii i w co musimy ubierać dziecko podchodzące do tego sakramentu. Tak żeby zaprezentowało się gustownie, nie odbiegało od innych dzieci, ale równocześnie aby czuło się swobodnie w ubraniu, które dla niego szykujemy.
w drodze na Pierwszą Komunię
Autor: Clemens v. Vogelsang
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najpiękniejsze w życiu są tylko momenty. Powinniśmy to wiedzieć, aby celebrować każdą z nich

Życie jest złożone z poważnych etapów, wydarzeń, lepszych i gorszych czasów. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób, to samo można powiedzieć o życiu – nie ma dwóch identycznych żyć. Każdy życiorys jest na tyle oryginalny, że warto o niej wspomnieć. Niemniej, chociaż tak jest, to w każdym życiu są punkty, które są zgodne dla większości ogółu. To etapy, jakie trzeba przejść, gdyż tak nakazuje prawo, religia, kultura czy zwyczaje. Te etapy są bardzo ważne dla spójności społecznej i integracji w ramach danej struktury.
pierwsza komunia święta
Zaczerpnięte z: flickr.com

Elegancja tkwi w prostocie, czyli strój i wygląd na pierwszą komunię

Albę najczęściej kojarzy się z eleganckim strojem dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. Na święto w maju, związane z pierwszym w życiu przyjęciem sakramentu chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Niczym w dniu ślubu, tak i przystąpienie do komunii jest chwilą wyjątkową.
kościół
Autor: flickr.com
Zaczerpnięte z: flickr.com

Dekorowanie kościoła na czas uroczystości komunijnej

Komunia święta to dla dziecka jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu. Poza wydźwiękiem stricte religijnym, maluch docenia także fakt, że znajduje się w centrum zainteresowania, ma własnych gości, dla jakich w tym dniu jest priorytetem. Rodzice i organizatorzy uroczystości z reguły starają się, aby kościół wyglądał wówczas odpowiednio uroczyście.
dziewczynka podczas pierwszej komunii
Autor: John Ragai
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to w końcu jeden z najważniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Nie można jednak zapominać o tym, że najczęściej wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bo nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli zatem nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami musimy zatroszczyć się o bardzo wiele najróżniejszych kwestii, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.