Sakrament
komunia święta
Autor: LisaThumann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można założyć dziecku? Zobacz, co jest teraz modne

Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka wychowywanego w katolickiej rodzinie jest uroczystość I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących pierwszy raz w życiu do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był niezwykły pod każdym względem. Przywiązują więc dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się aktualnie ogromną popularnością, jakie są wybierane przez rodziców najczęściej?
komunia
Autor: los bambinos
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Klasa, powab oraz urok - suknie komunijne dla niejednej dziewczynki.

Pierwsza Komunia Święta to niezwykły oraz bardzo ważny dzień w rozdziale każdego dziecka jak i jego opiekunów. Przygotowanie się do tego Dnia, to nie lada wyczyn. Im bliżej uroczystości, tym mocniej ekscytacje oraz zdenerwowanie dają o sobie znać, a maraton przygotowań potrafi wykończyć niejednego. Przyjęcie Komunii Świętej powiązane ze obrzędowym zrealizowaniem wychowanka do uroczystości Eucharystii, jednak także z oprawą jaka towarzyszy zrealizowaniu uroczystości dla rodziny.
komunia
Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Suknie komunijne prezentują różny fason

Komunia to istotne wydarzenie

Suknie komunijne prezentują różny fason

Są takie wydarzenia w życiu każdego człowieka, które dosyć silnie zapisują się nam w pamięć oraz pragniemy wtedy jak najlepiej się prezentować. Przez to właśnie warto zwracać uwagę na to, jakie ubrania obowiązują podczas komunii i w co musimy ubrać dziecko przystępujące do tego sakramentu. Tak żeby prezentowało się elegancko, nie odbiegało od kolejnych dzieci, ale równocześnie żeby czuło się swobodnie w ubraniu, które dla niego przygotowujemy.
w drodze na Pierwszą Komunię
Autor: Clemens v. Vogelsang
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najpiękniejsze w życiu są tylko momenty. Powinniśmy to wiedzieć, aby celebrować każdą z nich

Życie jest złożone z ważnych etapów, wydarzeń, chwil lepszych i gorszych. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób, to samo idzie powiedzieć o życiu – nie zdarzają się dwa takie same życia. Każdy życiorys jest na tyle oryginalny, że warto o niej wspominać. Niemniej, chociaż jest tak, to w każdym życiu występują punkty, które są wspólne dla większości ogółu. To etapy, jakie należy przejść, gdyż tak nakazuje prawo, religia, kultura czy zwyczaje. Te etapy są bardzo ważne dla spójności w społeczeństwie i integracji w ramach danej struktury.
pierwsza komunia święta
Zaczerpnięte z: flickr.com

Elegancja tkwi w prostocie, czyli strój i wygląd na pierwszą komunię

Albę naturalnie kojarzy się z eleganckim strojem dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. Na to ważne wydarzenie, związane z historycznym przyjęciem Eucharystii wszystko przygotowane musi być idealnie. Niczym w dniu ślubu, tak i pierwsza komunia jest chwilą wyjątkową.
kościół
Autor: flickr.com
Zaczerpnięte z: flickr.com

Dekorowanie kościoła na czas uroczystości komunijnej

Komunia święta to dla dziecka jedno z najistotniejszych przeżyć w życiu. Poza wydźwiękiem czysto religijnym, maluch docenia też fakt, że znajduje się w centrum zainteresowania, ma własnych gości, dla których w tym dniu jest priorytetem. Rodzice i organizatorzy uroczystości przeważnie starają się, aby kościół prezentował się wtedy faktycznie atrakcyjnie.
dziewczynka podczas pierwszej komunii
Autor: John Ragai
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jak przygotować dobrą Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to w końcu jeden z najważniejszych etapów w naszym rozwoju duchowym. Nie można jednak zapominać o tym, że najczęściej wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bo nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla całej rodziny. Jeżeli zatem nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami musimy zatroszczyć się o bardzo wiele najróżniejszych kwestii, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.