Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można założyć dziecku? Zobacz, co jest teraz modne

Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka , które dorasta w rodzinie wierzącej w Chrystusa jest przyjęcie I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących po raz pierwszy do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był piękny pod każdym względem. Przywiązują więc bardzo dużą wagę także do stroju. Jakie stroje cieszą się obecnie ogromną popularnością, jakie są kupowane przez rodziców najczęściej?

komunia
Autor: Simone Meier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Jeszcze nie tak wcale dawno dziewczynki, które po raz pierwszy przyjmowały komunię świętą miały na sobie suknie, które były miniaturkami sukien ślubnych. Natomiast chłopcy mieli na sobie garniturki. Taki widok w w zdecydowanej większości naszych kościołów jest obecnie coraz rzadszy - sprawdź więcej. Coraz większą popularność wśród rodziców zdobywa alba komunijna. Alba komunijna stała się tak popularna, że jest równie chętnie noszona jest przez dziewczynki, jak i przez chłopców. W zdecydowanej większości pociechy podczas mszy świętej pierwszokomunijnej mają więc takie same stroje, na pewne szaleństwo rodzice pozwalają sobie dopiero kiedy uroczystości mające miejsce w koście się kończą. Nadal jednak panuje wielka dowolność jeśli chodzi o wybór dodatków komunijnych. Jakie są więc najbardziej popularne dodatki komunijne?


Dodatki komunijne to z całą pewnością dla dziewczynek wianuszki. Wybór wianuszków jest ogromny. Znaczna część z nich to modele ozdobione wykonanymi z atłasu wstążeczkami i kwiatkami. Znaczna część z nich ma wbudowane odznaczające się dużą elastycznością druciki, dzięki czemu bez trudu można dopasować wianek do kształtu głowy dziecka. Coraz częściej mamy zamiast sztucznych wianuszków wybierają wianuszki z żywych kwiatów. W tym wypadku możliwości wyboru nie są już tak ogromne, są ograniczone przez dostępność kwiatów w maju - zajrzyj na ubiory-komunijne.pl. W zdecydowanej większości przypadków kupowane są stokrotki. Często wykorzystywanym dodatkiem zarówno dla chłopców, jak o dla dziewczynek są rękawiczki i specjalne komunijne chusteczki. Te ostatnie są zazwyczaj zdobione wykonanym ręcznie haftem lub zrobioną również ręcznie koronką. Pierwsza komunia święta jest wydarzeniem bardzo ważnym nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziny.

Zainteresowała Cię opisywana w tym artykule kwestia? W takim przypadku kliknij tutaj oraz przeczytaj jeszcze więcej treści na ten temat (https://scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe).

Dla rodziców związane jest to jednak z ogromnymi wydatkami. Oprócz alby rodzice kupić muszą bardzo dużo dodatków, które mają sprawić, że ich dziecko będzie tego dnia prezentować się naprawdę wyjątkowo.
19-12-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.