Elegancja tkwi w prostocie, czyli strój i wygląd na pierwszą komunię

Albę nieodłącznie kojarzy się z eleganckim strojem dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej. Na święto w maju, związane z historycznym przyjęciem Eucharystii wszystko przygotowane musi być idealnie. Niczym w dniu ślubu, tak i pierwsza komunia jest momentem wyjątkowym.
Chcemy, by stroje komunijne ( sprawdź : alby komunijne - modele) na małoletnich wciąż dzieciach wyglądały elegancko i schludnie.
Komunia Święta
Autor: Karen
Zaczerpnięte z: http://www.karenmac.com
Jeśli chodzi o, jak to przeważnie w modzie bywa, kwestia urozmaiceń strojów jest mniejsza. Kluczowym zadaniem jest wybór jednolitych alb, w których młodzi pójdą przyjąć pierwszy raz sakrament. Katecheci i księża optują za rozwiązaniami prostymi, stawiając jednocześnie na elegancję i schludny wygląd młodych kawalerów. Obie cechy powinny przejawiać się w stroju i świadomości podczas przyjmowania pierwszej komunii. Coraz częściej spotyka się chłopczyków ubranych na jednolity biały kolor - do alby dochodzą spodnie w tym samym odcieniu. Jednak nie mniejszą klasę mają chłopcy w garniturowych spodniach. Bardziej skomplikowana sprawa wystrojenia dotyczy dziewczynek, które idą do komunii świętej. Mimo, że także zaleca się jak najprostsze style, nie musi to być reguła - spece od kreacji muszą przyjąć i wykonać zlecenia na alby z dodatkami. Wliczają się w nie wianuszki, zasłonki (w razie niepogody), czy rękawiczki. Wianuszki komunijne stanowią element dziewczęcego stroju od wielu lat. W zależności od preferencji stosowane są prawdziwe kwiaty, dodające większego, naturalnego uroku lub też wianki wykonane z materii sztucznej, które posłużą jeszcze nie raz. Reguła fryzur jest prosta - im skromniejsza fryzura tym bardziej wygodna i odpowiednia dla młodej damy. Dziewczynki są całe na biało, od stóp do wianków. Błyszczące czy jakiekolwiek odmiany, spotykane w obuwiu nie są popularne i preferowane.


Zobacz również

Pierwsza komunia święta – jakiego rodzaju dodatki można założyć dziecku? Zobacz, co jest teraz modne

komunia święta
Autor: LisaThumann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka wychowywanego w katolickiej rodzinie jest uroczystość I komunii świętej. Rodzice dzieci przystępujących pierwszy raz w życiu do tego sakramentu chcą, aby dzień ten był niezwykły pod każdym względem. Przywiązują więc dużą wagę również do stroju. Jakie stroje cieszą się aktualnie ogromną popularnością, jakie są wybierane przez rodziców najczęściej?


Warto pamiętać, iż elegancki strój na pierwszą komunię świętą to nie tylko alby i część sakramentalna, ale i obchody tego wyjątkowego dnia, w gronie rodziców i bliskich. Dla zachowania eleganckiego wyglądu młodzi ubierają cywilne, ale równie stylowe ubrania- chłopczykom towarzyszą koszulki w kant, dziewczynkom zwiewne i wygodne sukienki, jak ulał do przebrania po ceremoniale. W takim stroju można celebrować przy stole, jak i w lokalu.
02-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.