Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dzieci

Chłopcy i dziewczynki, bardzo się cieszą z tego dnia, który najczęściej ma miejsce w maju. Dla dzieci to już nie jest takie duże przeżycie duchowe,jak dla ich rodziców. Dziś, pytając większość dziewięciolatków o komunię, najczęściej usłyszymy odpowiedź, że czekają z niecierpliwością na podarki od najbliższych. Dziś już coraz mniej liczy się przeżycie duchowe, a coraz więcej prezenty, jakie zostaną wręczone dziecku z tej okazji.
komunia
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Podczas Pierwszej Komunii Świętej, należy odpowiednio odświętnie wyglądać. Aby tak wyglądać, potrzebne są odpowiednie kreacje. Niektórzy wolą ubierać alby komunijne, inni zaś sukienki, czy garnitury. Powszechnie wiadomo, że dziewczynki, które przystępują do Pierwszej Komunii wyglądają bardzo elegancko, ubrane w sukienki komunijne. Dziś można kupić je w różnych sklepach, najczęściej z odzieżą dziecięcą. Ceny sukienek są zróżnicowane i wynoszą najczęściej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najdroższe z nich, wykonane najczęściej z jedwabiu, wzbogacane dodatkowo koronkami, wyglądają przepięknie, ale zarezerwowane są raczej dla najzamożniejszych rodzin, posyłających swoje córki do Komunii -.


Zobacz również

odzież na komunię świętą

Autor: WTL photos
W Polsce od paru lat obserwuje się postępujące odejście od religii. Kościół przedstawia oficjalne statystyki, w których w zasadzie każdy obywatel to członek Kościoła katolickiego, lecz realnie dużo osób odwraca się od sfery duchowej. To naturalny i dobry proces, oznaczający naszą ścieżkę do światowych standardów.


Oprócz ubioru komunijnego, równie ważne są „elementy dekoracyjne” osoby, która przystępuje do Komunii. Dziewczynki wkładają tu przede wszystkim wianki z kwiatów, czy z Mirry. Co najważniejsze, wianki także można kupić w różnych wariantach. Można zapleść taki wianek na własną rękę, pamiętając o należytych białych akcentach, albo zakupić już gotowy, czy zamówić w kwiaciarni zajmującej się między innymi
komunia
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
zaplataniem wianków. Wybierając odpowiedni wianek komunijny, należy pamiętać o tym, by współgrał on z sukienką oraz pasował do bucików komunijnych. Garderoba komunijna powinna wyglądać pięknie, szykownie i przede wszystkim powinna ze sobą współgrać, tworząc jedną spójną całość.

Zakup ubranka komunijnego nie zawsze jest tanią rzeczą.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje (http://tort-artystyczny.pl/) w odniesieniu do prezentowanego postu. Znajdziesz w tamtym miejscu zbliżone informacje, które na pewno Cię zafascynują!

Jeśli pragniemy wydać nieco mniej, zawsze można rozejrzeć się za ubrankami z drugiej ręki. Na pewno zapłacimy mniej, a po odpowiednim jej wypraniu, czy przeróbkach, nikt się nie skapnie, że tą sukienkę już ktoś na swojej komunii miał. Jednak nowe sukienki można albo zakupić w sklepach, albo wybrać się do krawcowej, czy do krawca, który uszyje nam sukienkę na wymiar i na zamówienie. Aby zatrzeć różnice pomiędzy poszczególnymi dziećmi, w niektórych parafiach odchodzi się od sukienek i garniturów, na rzecz jednolitych i niezależnych od płci alb komunijnych .
04-04-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.