Perfekcyjnie przygotowane święto Twojej pociechy- niezapomniana Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń w życiu religijnym dosłownie każdego człowieka – jest to w końcu jeden z najważniejszych etapów na naszej drodze rozwoju duchowego. Musimy jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków wydarzenie to nie jest jedynie czysto duchowe, bowiem nierzadko organizujemy z tej okazji przyjęcia dla wszystkich bliskich nam ludzi. Jeśli w takim razie nasze dzieci mają w najbliższym czasie przystąpić akurat do tego właśnie sakramentu, to my sami będziemy musieli zadbać o bardzo wiele najróżniejszych kwestii, aby móc rzeczywiście dobrze świętować to wyjątkowe wydarzenie.
Komunia
Autor: Charles Clegg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pod wieloma względami przygotowywanie czegoś takiego właściwie niewiele różni się od dowolnych innych, dużych spotkań w gronie rodziny. W takiej jednak sytuacji oprócz samego przyjęcia będziemy musieli także dobrze przygotować do tego nasze dziecko, na co będziemy musieli poświęcić już nieco większą uwagę.

Zobacz również

Kostiumy na Komunię. Co ubierze Wasze dziecko.

rodzina na I Komunii Świętej
Autor: Pawel Loj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy dobrze wiemy, że dzieciaki stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przyszykować się do całej mszy, nie zapomnieć, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym muszą ładnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.


Strój komunijny
Autor: Simone Meier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przygotowanie dziecka do tego sakramentu, to na pierwszym miejscu powinna tu oczywiście stać sama tylko sfera duchowa.

Zafrapował Cię niniejszy materiał? Jeśli tak, to wejdź na ten link - to niezwykle ważna propozycja (www.bubucraft.pl/prezent-na-dzien-matki-i-ojca), która też okaże się dla Ciebie wartościowa!

Maluchy przez wiele miesięcy poprzedzających Pierwszą Komunię uczęszczają na różnego zajęcia w czasie których mogą się dowiedzieć o tym, czym tak właściwie jest cały ten sakrament i dlaczego jest on dla nich tak ważnych. Od strony praktycznej do zdecydowanie najważniejszych spraw należą tu oczywiście rzeczy takie jak stroje komunijne (duża oferta tutaj: ) – niewątpliwie każdy rodzic chciałby, aby w tym szczególnym dniu jego dziecko mogło wyglądać jak najlepiej. Takie stroje charakteryzują się aktualnie znacznym zróżnicowaniem, zatem zawsze będziemy mogli wśród nich znaleźć coś, co w stu procentach będzie pasowało do naszych oczekiwań. Podczas organizowania samego przyjęcia dla naszej rodziny warto zainteresować się przede wszystkim profesjonalnym cateringiem, ponieważ tego typu rzeczy na pewno znacznie ułatwią nam to zadanie - odwiedź.

Organizowanie Pierwszej Komunii dla swych dzieci w znacznym stopniu jest zatem bardzo podobne do właściwie każdego innego spotkania rodzinnego. Trzeba po prostu zdawać sobie sprawę z tego, że dla maluchów często jest to niezwykle istotny moment i dołożyć wszelkich starań do tego, abyśmy mogli to świętować w jak najlepszy sposób. Jeżeli tylko dobrze się przy tym postaramy to z pewnością będziemy w stanie urządzić takie przyjęcie, które będziemy wspominali jeszcze przez długi czas – przy tak dużych możliwościach związanych z czymś takim z jakimi spotkamy się obecnie nie powinno nam to raczej sprawić większych problemów.
03-05-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.