Czy możemy funkcjonować bez telewizji?

Od kiedy telewizor pojawił się na tym świecie, błyskawicznie zawojował też naszą wyobraźnię. Początki telewizji były bardzo trudne. Był to element bardzo ekskluzywny i nie każdy mógł sobie pozwolić na taki rarytas. W naszej ojczyźnie jeszcze przez długi czas telewizor był synonimem wysokiej pozycji społecznej. Zwykle jeden telewizor był na całą wioskę albo kamienicę w mieście. Miało to swoje dobre strony. Mieszkańcy, spotykając się, by obejrzeć ulubioną audycję, integrowali się. Tego typu wspólne oglądanie czasami przekształcało się w zakrapianą imprezkę.
gazeta
Autor: Shannon Hauser
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzisiaj telewizor jest standardowym elementem wyposażenia każdego porządnego domostwa. Zazwyczaj zajmuje dumne miejsce w centralnej części pokoju gościnnego. Jeżeli posiadamy tylko jeden telewizor, to najczęściej doprowadza to do okrutnych starć o pilota. Bo przecież doskonale wiemy, że kto posiada pilota, ten ma pełną władzę. Co raz częściej w domach możemy spotkać parę odbiorników, by uniknąć takich właśnie gorszących scen.

Wraz z rozwijaniem się kolorowej telewizji, pęczniała jej oferta programów. W naszej ojczyźnie działa parę komercyjnych stacji, które nieustannie rywalizują pomiędzy sobą. Korzystamy na tym my, widzowie, ponieważ mamy różnorodny wybór różnych programów oraz filmów. Telewizje cyfrowe zrewolucjonizowały rynek oraz nasze życie. Teraz mamy dostęp do wszystkich telewizji świata. Program tv ciągle ewoluuje, dostosowując się do oczekiwać widza. Jeszcze jakiś czas temu narzekano na brak kultury w publicznej telewizji. Obecnie mamy do dyspozycji oddzielny kanał, poświęcony tej tematyce. We współczesnej telewizji każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy oglądać ciekawe programy przyrodnicze, lub też historyczne. Telewizje prześcigają się w emitowaniu ostatnich kinowych hitów, które zbierają przed telewizorem ogromną widownię (przez to dobrze czytać np. programy jak spod adresu). Wielbiciele sportu również nie mogą narzekać na ofertę programową. Stacje dla dzieci są nieco zróżnicowane, dlatego należy zwrócić uwagę na to, co ogląda nasza pociecha. I choć telewizor to nasze okno na świat, warto czasem wyłączyć odbiornik i zobaczyć, że w naszej rodzinie rozgrywa się najciekawszy serial.
 

Zobacz również

Program tv powinien zawierać najistotniejsze dane

program
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Czy lubimy wiedzieć jaki posiadamy wybór filmów na wieczór?

Gdy wieczorem siadamy przed telewizorem to przerzucamy programy szukając czegoś, co nas zainteresuje? A może już rano kochamy wymyślić co obejrzymy i próbujemy tak planować dzień, żeby w oznaczonym okresie usiąść na kanapie? Bez względu na to, który typ działania przeważnie prezentujemy, należy mieć pod ręką program telewizyjny.
29-12-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.