Trochę melancholijnie odnośnie nowoczesności

Współczesne technologie zasymilowały się z naszym życiem. Często odruchowo korzystamy z dobrodziejstw dzisiejszych wynalazków. Tak samo intuicyjnie jak w odległych czasach postępowali nasi ojcowie lub dziadowie, wykorzystując wiedzę zawartą w domowych kajetach, zawierających tajemnicę rodzinną produkcji zakwasu. Drobnych napraw nauczał tata, tajemnice kuchni zdradzała babcia albo mama. Było tak jeszcze 25 lat temu.

audiobooki - przykłady
Autor: Phillip Stewart
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obecnie nasze życie nabrało rozpędu. Nieczęsto możemy znaleźć czas na mozolny tok tradycyjnego nauczania. Ponieważ jednak życie nie znosi pustki dziurę po starych sposobach nauki sztuki życia zajął internet, poradniki książkowe oraz poradniki audiobooki (zobacz również tutaj: atrakcyjne poradniki audiobooki). W ten właśnie sposób w czasie wolnym możemy z słuchawkami w uszach dać sobie radę z zaszczepieniem drzewek czy też z niedużymi naprawami domowymi, co niewątpliwie pozwoli sporo zaoszczędzić.

Kiedy przed domem i w domu wszystko już zostało odnowione (nowa altanka lśni łącznie z zielonym płotem), możemy wygodnie ułożyć się w hamaku i odsłuchać powieści i opowiadań w formie audiobooków. Czy są to powieści tuzów literatury czy autorów mniej popularnych (a nawet debiutujących „młodych wilków”) nie jest to istotne. Najważniejsze jest to, że odpoczywamy.

Audiobooki (więcej: atrakcyjne książki w formie audiobooka) wkraczają nawet w mogłoby się wydawać tradycyjne ze swej natury sfery życia jak religia czy też religioznawstwo. W księgarniach dostępnych jest sporo pozycji audiobooków w tym temacie. Gałąź religia audiobooki nie ogranicza się tylko do dźwiękowych wersji Biblii, można też kupić traktaty teologiczne najświatlejszych umysłów, od papieży po myślicieli świeckich - tak wybitnych jak Kołakowski, który mimo że był człowiekiem niewierzącym snuł myśli o religii chrześcijańskiej tak inteligentne, że jego twierdzenia o kondycji człowieka i jego relacji z Bogiem wykorzystywane są jako powody w dysputach teologicznych czy też bywają szkieletem homilii co ambitniejszych Wikarych czy Proboszczów. Ku użytkowi i radości wiernych.

I tym sposobem nowoczesność wkrada się w każdy zakamarek naszego życia.
03-07-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.