Jakie są rodzaje Netu i jak porządnie chronić swój komputer przed wirusami

Typów Internetu jest nadzwyczaj mnóstwo. Dzisiaj zdołamy połączyć swój komputer z Internetem na rozliczne sposoby, jakie różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem albo także rozwiązaniem technicznym.

Jednym z typów Netu jest powiązanie poprzez sieć telefoniczną, jakie jest często wybieranym połączeniem przez mnóstwo jednostek. Inne częstokroć wybierane rodzaje internetu to połączenie za pośrednictwem sieci ISDN albo powiązanie dzięki stałym łączom. Można też wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, oraz także telefon komórkowy, za sprawą jakiego też zdołamy połączyć nasz komputer z Internetem. Mało tego wśród typów Netu odnajdziemy też złącze przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu
Autor: Serge Kij
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli wybierzemy już dobry dla nas typ Internetu, to na pewno winniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer przed prawdopodobnymi wirusami oraz odszukać dobry program do czyszczenia.

Interesuje Cię ten wątek? To odsyłam do strony (http://www.poznan.optitaxi.pl/), ponieważ odkryjesz tam mnóstwo fascynujących informacji w tej dziedzinie.

Taki program pomoże nam sprawdzić czy w naszym pececie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną znalezione, wtenczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli nieraz korzystamy z Internetu, to koniecznie winniśmy odpowiednio zabezpieczyć swój komputer przed wirusami. Poniektóre z nich mogą być bardzo groźne i mogą spowodować na przykład usunięcie każdych danych czy też zepsucie dysku, a nawet dojście do naszych haseł - przykładowo bankowych. Internauci nieraz narzekają na wirus flash player, jaki jest mylącą aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (więcej szczegółów tu).


Zobacz również

Gry na konsole gwarantują fantastyczną zabawę

gry
Aktualnie jest wiele rozmaitych konsoli, które dają okazję grać w rozmaite gry. Dotychczas tak naprawdę komputer był najlepszym urządzeniem do takiego rodzaju czynności. Jednak od momentu, kiedy pojawiło się Play Station, znacznie więcej osób zdecydowało się zakupić to urządzenie i właśnie w taki sposób gwarantować sobie bardzo dużo rozrywki.

Wirus ten w wielu przypadkach jest rozpowszechniany przez reklamy albo programy, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komp może sprawić naprawdę wielkie kłopoty - wirus flash player działa naprawdę prędko. Zdoła on obserwować działania użytkownika, zmienić ustawienia wyszukiwarki oraz sprawiać dużo innych zagrożeń. Jeśli nasz komputer został zarażony tym wirusem to natychmiast powinniśmy go usunąć, przykładowo za pośrednictwem wyśmienitego programu antywirusowego.
20-06-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.