Dwie metody na własnoręczne wykonanie brody św. Mikołaja

Jest parę prostych i sprawdzonych metod na wykonanie brody Świętego Mikołaja. Nie wymagają one zbyt dużo pieniędzy, ani też czasu. Jeśli broda ma zostać wykonana jedynie raz w roku, nie ma potrzeby zbytnio w nią inwestować.


Wystarczą jedynie takie surowce, które na pewno są w jakimkolwiek domu czy mieszkaniu.


broda mikołaja
Autor: home&you
Zaczerpnięte z: home&you


Trzeba wziąć kartkę białego papieru oraz wyciąć z niej kształt trójkąta. Potem należy przymocować małe części waty, którą uprzednio trzeba trochę porozciągać. Powinniśmy także pamiętać o tym, aby broda Mikołaja była puszysta. Musimy więc bardzo równo i starannie rozmieścić watę na wspomnianej kartce. Gdy już okleimy watą jedną stronę kartki, należy odwrócić oraz podobnie wykleić za pośrednictwem waty drugą stronę. Na koniec po obu stronach przygotowywanej brody należy zrobić po jednym otworku i przeciągnąć przez nie sznurek albo gumkę. Będzie ona służyć do przymocowania brody świętego Mikołaja do głowy.


Zobacz również

Co trzeba mieć na uwadze przy budowie wymarzonego domu?

budowa domu
Autor: Harald Groven
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wybudowanie własnego domu to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem wydatków jak również procesu logistycznego. Aby wszystko przebiegało w zgodzie z naszymi zamiarami, musimy sporządzić odpowiedni, szczegółowy plan. Począwszy od harmonogramu realizacji prac budowlanych, technik ocieplenia domu po szczegóły wykończenia i rodzaje użytych materiałów.


Możemy także wykonać brodę Mikołaja z materiału. Trzeba wziąć jeden pasek materiału wystarczająco długi, żeby sięgał on od ucha do ucha.

Zawarte tu newsy zainspirowały Cię tak bardzo, że pragniesz czytać więcej? Zachęcamy zatem do następnej witryny. Tam stworzyliśmy kompleksowe opracowanie (https://tuchoinki.pl/plantacja/).

Taki materiał powinien posiadać szerokość ok. 10 cm. Trzeba wyciąć w niej także otwór na usta. Cześć będąca ponad ustami będzie służyć jako wąsy świętego Mikołaja. Do tak przygotowanego materiału trzeba naszyć tkaninę porozcinaną na paski. Ich szerokość nie musi być taka sama, gdyż potniemy je później na stosunkowo cienkie frędzle. Jeżeli chodzi o długość tych frędzli, to powinna być różna, aby broda Mikołaja była puszysta oraz gęsta. Część nad ustami trzeba uzupełnić frędzlami wystarczająco krótkimi, aby dotykały jedynie górnej wargi.


Im więcej byłoby tego typu frędzelków, tym broda św. Mikołaja będzie mniejsza i ładniejsza. Na koniec należy przykleić dwa sznurki po bokach tego typu brody, aby można je było zawiązać z tyłu głowy.
02-05-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.