Jak samodzielnie zrobić dla malucha kalendarzyk adwentowy?

Dość ciekawie oraz interesująco dla dzieci wygląda adwentowy kalendarzyk wykonany z opakowań z zapałek. Do jego wykonania przydatne będą takie rzeczy jak m.in. papier barwny, 24 pudełka po zapałkach, klej, lakiery, pędzle, flamaster, wstążka czy też słodycze.


Opakowania po zapałkach powinny być już zupełnie puste.


usługi - landszaft
Autor: Daniel Kruczynski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Po opróżnieniu ich zawartości należy położyć wszystkie pudełka w trzech kolumnach, każda po 8 opakowań. Następnie trzeba ustawić kolumny jedna koło drugiej oraz upewnić się, czy też prezentują się odpowiednio. Następnie należy obciąć z kolorowego papieru albo z brystolu znaczny prostokątny pasek.

Zajrzyj na kolejną witrynę i dowiedz się ponadto sporo o tej samej tematyce. Pod tym adresem oczekuje na Ciebie niemało postów.

Trzeba zawinąć nim boki kolumn, w taki sposób, aby wszystkie pudełka były połączone. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem - należy zakleić tył przyszłego kalendarza. Trzeba zaczekać, aż klej zupełnie wyschnie. Gdy już to nastąpi, należy przejść do upiększania kalendarzyka oraz do pomalowania na przedzie świątecznego oznaczenia, zatem choinki, bombki Mikołaja albo gałązki choinkowej.


Zobacz również

Dwie metody na własnoręczne wykonanie brody św. Mikołaja

broda mikołaja
Autor: home&you
Zaczerpnięte z: home&you
Istnieje kilka nieskomplikowanych i sprawdzonych metod na zrobienie brody Świętego Mikołaja. Nie wymagają one zbyt wiele pieniędzy, ani także czasu. Jeśli broda ma być zrobiona jedynie raz w roku, nie ma potrzeby przesadnie w nią inwestować.


Możesz również wybrać cokolwiek chcesz i co potrafisz wykonać. choinka jest najbardziej barwna, dlatego też dobrze jest wybrać akurat taki motyw, natomiast po namalowaniu ozdoby znowu zaczekać, aż wszystko całkowicie wyschnie. W następnej kolejności należy ponumerować pudełka od 1 do 24 i przygotować właśnie 24 paski. Później należy wysunąć dowolne pudełko, przyklejając do spodu wstążeczkę tak, żeby cząstka wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyć do wyciągania szufladek.


Na samym końcu konieczne jest powkładanie do szuflad małych słodkości lub mniejszych zabawek. Odmiennym rodzajem kalendarzyka adwentowego jest taki zrobiony z kopert lub z lnianych woreczków. Ten rodzaj kalendarzyka nie zajmuje za dużo miejsca.
09-03-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.