Przegląd muzyczny
Stereo, wieża
Autor: http://www.freeimages.com
Zaczerpnięte z: http://www.freeimages.com

Zacznij zbierać płyty hitami ulubionych zespołów

W owym artykule głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć przeciętny Polak przede wszystkim słucha anglojęzycznych oraz polskich piosenek, to jednak na szczęście nie można rzec, że dużo bardziej niszowi muzycy są nad Wisłą całkowicie deprecjonowani, niesłuchani.
Słuchawki, muzyka
Autor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu

Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach bardzo duży wybór!

Chociaż typowa muzyka, ta, która jest ciągle grana w stacjach radiowych oraz w telewizji w wielu przypadkach potrafi wpaść w ucho, na przykład dance i disco płyty cd/dvd, chociaż generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, sprawić, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy w złym humorze.
Wiolonczela
Autor: Alex
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Spróbujmy zainteresować instrumentami własne dziecko!

To dziecko, które od najmłodszych lat rozwija własne talenty muzyczne z pewnością ma dużo bardziej znaczące szanse na to by niejako podbić kulę ziemską własnymi umiejętnościami. Wiadomo: pewnie nasze dziecko nie posiada tak wiele talentu, motywacji, ale trzeba wierzyć we własne dziecko. I dlatego nie ma nic nieodpowiedniego w tym by wysłać swoją latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to doskonały instrument?
Gra na werblach
Autor: Stirling Council
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Warto realizować muzyczne marzenia!

Długoletnie marzenia o graniu na jakimś instrumencie muzycznym z pewnością można nietrudno spełnić. Wreszcie! Bo chociaż w istocie niektóre cele życiowe są niesamowicie ciężkie do wykonania, np. zagranie dla wielomilionowej publiczności bądź dostanie Grammy, ale nie wydaje się, że zagranie na powiedzmy perkusji mogłoby stanowić znaczący kłopot.
Talerze do perkusji
Autor: Kamal Aboul-Hosn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Muzyka może być celem życia!

Muzyka sprawia, że tak naprawdę wreszcie możemy przyjemnie żyć. No wiadoma sprawa: akurat nie samą muzyką żyje istota ludzka, ale można powiedzieć, iż nasze całe funkcjonowanie bez chociażby błogiego dźwięku gitary, saksofonu czy przeszkadzajki byłoby sporo uboższe.
Bęben djembe
Autor: Shunichi kouroki
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie tylko słuchajmy muzyki, ale także ją twórzmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością wiele uroku. Przecież bardzo ciężko w ogóle wyobrazić sobie funkcjonowanie bez ulubionych wykonawców: mamy różne gusta muzyczne, lecz to co nas na pewno łączy to wszechobecna miłość do muzyki.
Syntezator
Autor: Muff
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Rodzaje instrumentów

Muzyka ma bardzo ważną rolę w życiu ludzi. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w mieszkaniu, sklepie czy pracy. Od wieków utwory muzyczne były wyrazem religijnych obrzędów albo spełniały rolę towarzyską, a wraz z biegiem lat zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane utwory.
Pianino klasyczne
Autor: rhodesj
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Najbardziej znane instrumenty muzyczne?

Muzyka od wieków towarzyszy ludziom w ich codzienności, była sposobem komunikowania się, ale również wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli budować coraz to bardziej doskonałe instrument muzyczne, a także opracowali zasady komponowania utworów muzycznych.
Dziecko
Autor: Alexander Lyubavin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Ile znaczy współcześnie muzyka?

Od wielu lat ludziom na każdym kroku towarzyszy muzyka, w zasadzie obecna jest ona w każdej dziedzinie życia. Dziś muzyka pełni przede wszystkim funkcję rozrywki, ale dawniej miała także spore znaczenie w religii.
Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com

Instrumenty elektroniczne i klasyczne - które z nich wybrać?

Instrumenty muzyczne można podzielić na instrumenty dęte i szarpane. Wśród instrumentów dętych, zwanych także aerofonami rozróżniamy instrumenty blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Reprezentantów grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest dość dużo i są powszechnie znane. Instrumenty z klawiszamito stosunkowo niewielka grupa.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.