Co powoduje, że bardzo lubimy kinematografię?

Należy odrobinę zastanowić się z jakich przyczyn ten człowiek, który nie bardzo przepada za kinematografią jest fenomenem. Naturalnie kinematografia nie jest dla wszystkich, lecz jakoś się tak złożyło, że zdecydowana większość z nas kocha obejrzeć co jakiś czas filmy dvd czy bardzo w ostatnich czasach popularne amerykańskie seriale telewizyjne.

telewizor
Autor: Daniel Oines
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To znaczy seriale telewizyjne to właściwie były wielce popularne już dekady temu, lecz dopiero takie produkcje jak The Sopranos czy Dexter spowodowały, że nareszcie telewizja nie jest traktowana jako bardzo ubogi krewny kinematografii. Niegdyś słynni aktorzy bali się występować w serialach, dziś to nie do pomyślenia.

Cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: nierzadko ich podstawowym walorem jest edukacja, ale są także takie, które mamy możliwość oglądać jak typowy film. Na przykład Michael Moore zwykł robić ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu są wartościowe, a do tego mądre, wielce oddziałujące na USA, cały świat. W końcu kiedy Moore kręcił produkcje atakujące George`a Busha Jr, robiono dużo, aby opóźnić znacznie premierę filmu, ponieważ akurat się zbliżały wybory. Niezbyt szanowany w tym momencie człowiek niby wybrał tak czy siak wybory, ale tak czy siak dobry dokument mocno oddziałuje na świat. Poza tym, mądrości nigdy zbyt mało. Skoro mamy darmową naukę, ciężko z niej nie korzystać, nieprawdaż?

Zobacz również

Wybierz właściwy dla siebie gatunek filmowy

Odtwarzacz DVD
Autor: Daniel Oines
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Być może w momencie powstawania pierwszym kamer umożliwiających kręcenie odrobinę prymitywnych według współczesnych standardów filmów nikt jeszcze nie podejrzewał, jak prężny przemysł na skalę światową powstanie dzięki temu odkryciu. W obecnych czasach film to jeden z najbardziej podstawowych obszarów kultury w dosłownie każdym kraju świata, zaś same jego gatunki charakteryzują się tak dużym zróżnicowaniem, że absolutnie każdy z nas odszuka wśród nich coś dla siebie idealnego – niezależnie nawet od tego, czym tak właściwie akurat się interesujemy.


Filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź tytuły w swojej kolekcji i zamów taniej: filmy w 3d dokumentalne) oglądamy jednakże głównie dla uniesień oraz rozrywki.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tutaj i przeczytaj tamto źródło - w tamtym miejscu też odnajdziesz wiele cennych informacji.

W sumie nawet rewelacyjne produkcje, klasyki kinowe na miarę Amelii, Taksówkarza czy Lśnienia generalnie nie charakteryzują się bardzo ambitnym poziomem. Tzn. to są całkiem ambitne produkcje, rewelacyjne pod niemal każdym względem, lecz bądź co bądź jeśli poszukujemy większej głębi, to bardziej w księgarni, mimo wszystko filmy mocniej potrafią oddziaływać na nasze wrażenia wzrokowe, tak się przynajmniej wydaje. Jeżeli tak nie jest, autor artykułu szczerze prosi o wybaczenie.

No właśnie: w następnym artykule trzeba wyjaśnić z jakich powodów najlepsze filmy na DVD i 3d są uwielbiane przez większość kinomanów. Czy może w przypadku takich produkcji jak przykładowo Avatar nie powinniśmy wspomnieć o zwykłym przeroście tzw. formy nad treścią.

Czy masz chęć dokładniej zbadać prezentowany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, bez obawy kliknij ten link, żeby zobaczyć więcej na tej witrynie (www.kodak.wroclaw.pl/fotomagnesy-ze-zdjeciem)!

Zapewne to w zupełności nieobiektywne, lecz Avatar to tak czy siak genialna produkcja.
21-07-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.