Prawdziwi melomani mają w dzisiejszych czasach bardzo duży wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło grana w rozgłośniach radiowych i w TV nierzadko wpada w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć w zasadzie się nie wyróżniają, to jednakże potrafią mile zaskoczyć, sprawić, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy rozczarowani.

Młodzież, pokój młodzieżowy
Autor: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
A to chyba jasne: często najzwyczajniej w świecie taki człowiek, który niejako jest zmuszony do przesłuchiwania niechcianej muzy błyskawicznie się irytuje: choćby Doda Elektroda albo Justin Bieber faktycznie nie we wszystkich przypadkach nie wydobywają u nas irytacji...

Zobacz również

Płyty winylowe – dlaczego nadal opłaca się z nich korzystać?

muzyka
W dziejach całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego pojawiało się już bardzo wiele najróżniejszych nośników, które były typowe dla wybranych okresów. Przez wiele lat całkowicie dominowały tu na przykład płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez rozmaite nośniki elektroniczne – obecnie przetrzymujemy muzykę głównie w pamięciach naszych komputerów albo telefonów komórkowych. Tak szybko postęp technologiczny oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły swoją aktualność. Idealnym przykładem mogą tutaj być przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku nadal cieszą się sporą popularnością. Co prawda na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale od kilku lat powoli wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Zdecydowanie warto więc zapoznać się z nimi trochę bliżej, gdyż być może będziemy mogli spojrzeć dzięki temu na naszą muzykę od całkowicie innej strony.


Może fajniejsze są przykładowo blues płyty cd/dvd? Przede wszystkim pochodzący z USA blues jest czymś godnym naszej uwagi. Można w sumie rzec, że choć blues to teraz gatunek muzyczny przeżywający znaczny regres, a może odrobinę nawet spadek jakości, to jednakże choćby Norah Jones doskonale pokazuje, iż blues na całe szczęście w dalszym ciągu żyje, nie ma się aż tak słabo. No a przynajmniej jakoś tak się może wydawać, na tę chwilę, z perspektywy fana praktycznie wszystkich stylów muzycznych.

To co cieszy to to, że miłośnicy słuchania muzyki mają teraz ogromny wybór. Jeśli jakiegoś melomana interesują country płyty cd/dvd, w autentycznie kilka chwil ma możliwość nareszcie odsłuchiwać wpadające w ucho countrowe piosenki. Tak naprawdę country, podobnie jak blues nie jest być może teraz bardzo popularne, dzisiaj niepodzielnie rządzą rapowe i popowe utwory, ale w szczególności prowincjonalna część Stanów Zjednoczonych, czyli ogromny teren, jest miejscem, w którym ciągle muzycy grający country są chętnie słuchani (świetna muzyka musi być w zasięgu ręki: dance i disco na cd).

W wielu przypadkach co prawda interesuje nas bardzo trochę bardziej niszowa muzyka alternatywna (przekonaj się co warto dodać do domowej płytoteki: blues płyty cd/dvd), lecz co nam z tego, jeżeli miewamy znaczne problemy z tym by odnaleźć spośród tak znaczącej grupy niszowych wykonawców takich, którzy w istocie mają talent, ponadprzeciętne umiejętności. Bardzo dobrym narzędziem do poszukiwania fajnej twórczości są bez cienia wątpliwości rozwiązania jak przykładowo Spotify - można w sumie powiedzieć, że to wybitne narzędzie, niemalże znające w 100% nasz gust muzyczny.
03-07-2017
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.