Wybieramy się na biwak

Czerwiec i maj to idealne miesiące na wybranie się na biwak – noce są dosyć ciepłe, zaś dni pełne słońca. Pogoda i budząca się do życia przyroda ośmielają do spędzenia chociaż paru dni urlopu na łonie przyrody.


By w czasie takiego wyjazdu odpowiednio odpocząć, musimy gruntownie przemyśleć, co z sobą wziąć, aby niczego nam nie brakło.


namiot
Autor: Martin Terber
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Drobny szczegół może popsuć całą frajdę. Oto kilka gadżetów, które pomogą nam w czasie wyjazdu pod namiot. Mycie się będzie jedną z w wyższym stopniu kłopotliwych czynności na biwaku w dziczy. Trudno wziąć z sobą kabinę prysznicową, zaś woda w górskich potokach jest w większości wypadków lodowata oraz mało zachęcająca do kąpieli. W jaki sposób zatem rozwiązać ten problem? Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w prysznic turystyczny. To typ specjalnego worka, do jakiego zmieści się (w zależności od modelu) od 20 do 40 l wody. Z woreczka poprowadzony jest wężyk zakończony „prysznicową słuchawką”. Jeśli pragniemy wykąpać się, trzeba rano nalać wodę i woreczek wystawić na słońce, ażeby wieczorem cieszyć się miłym ciepłym prysznicem.


Panna młoda
Autor: NIrwana Foto
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Mały chłopczyk
Autor: Thomás
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Wypiekane kiełbaski znad ognia to jedno z pierwszych asocjacji, jakie nadchodzi do głowy, gdy słyszy się frazę „pichcenie na biwaku”.

Jeśli tego typu publikacja jest dla Ciebie na tyle istotna, że chcesz poznać ją także od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w tekście (http://pomnikiwroclaw.pl/).

Ale ile można żyć, konsumując tylko kiełbaski? Oprócz tego nie wszędzie można rozpalić ogień. Z tej przyczyny warto wziąć ze sobą kuchenkę turystyczną. Czym różni się ona od pozostałych? Tym, że nie wymaga noszenia butli z gazem bądź baniaka z benzyną. Możesz do niej upchnąć korę, suche patyczki, liście i co tylko odnajdziemy na ziemi. Zagotowanie litra wody na tego typu kuchence zajmuje około 4,5 minuty.


Zobacz również

Świetny pomysł na wspólny wieczór? Pociągające planszówki pewnością dobrej zabawy

odzież sportowa
Autor: Adidas
Zaczerpnięte z: Adidas
Zapomniane i zostawione niegdyś w kąt gry są aktualnie coraz częściej wyciągane z zaułków szaf. Przede wszystkim dotyczy to znanych planszówek, jakie kiedyś były najogromniejszą atrakcją wieczoru z przyjaciółmi.


Kuchenka taka waży kilogram, co docenią szczególnie ci, którzy kochają się przemieszczać pieszo. Dodatkowym jej atutem jest to, iż w trakcie gotowania można ładować poprzez kabel USB na przykład komórkę.
11-12-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.