Jeżeli chcesz wyobrazić sobie jak wyglądało miasto kilkadziesiąt lat temu, to obejrzyj stare zdjęcia Krakowa i skonfrontuj je z tym jak prezentuje się dzisiaj

Kraków jest miastem starym, zabytkowym i ładnym. Przyzna to każda osoba, która odwiedziła go przynajmniej raz w życiu. Różnorodne atrakcje turystyczne i niepowtarzalny klimat są przyczyną tego, iż Kraków zwiedzają nie tylko Polacy, ale także podróżnicy zagraniczni.


rynek
Autor: Jonas Van den Eynde
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Będąc w tym zachwycającym mieście nie wolno zapomnieć o zobaczeniu Zamku Królewskiego na Wawelu, Rynku Głównego oraz dzielnicy Kazimierz. Wskazane jest, aby zatrzymać się w każdym z tych miejsc nieco więcej czasu i zobaczyć w wyobraźni jak to miejsce prezentowało się kilkadziesiąt lat temu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sobie tego zobrazować powinniśmy pooglądać zdjęcia starego Krakowa, na których widnieją te same miejsca, jakie właśnie odwiedziliśmy.

Z całą pewnością tego typu fotografie (sklep na będziemy mogli zobaczyć w muzeach oraz zbiorach, które są w posiadaniu ludzi, ciekawych się przeszłością tego miasta. W tym momencie powstają projekty, jakie mają na celu konfrontacje aktualnego wyglądu obiektów z tym sprzed wieków. Dzięki tej inicjatywie stare zdjęcia Krakowa będzie mógł obejrzeć każdy zainteresowany. Jest to przedsięwzięcie, które pozwoli przedstawić naszym pociechom to, jak świat szybko się rozbudowuje i jak modyfikuje się obszar w którym mieszkamy.

Wskazane jest, aby zapytać dziadków albo kogoś ze starszego pokolenia o zdjęcia starego Krakowa, bowiem niekiedy tacy ludzie uwielbiają kolekcjonować tego rodzaju pamiątki w starych klaserach. Powinno to być także doskonałą szansą do porozmawiania z kimś o historii tego miasta oraz o tym jak to wyglądało w czasie wojny. Gdy interesuje nas problematyka z okresu wojennego dobrze jest odwiedzić muzeum, ponieważ tam z całą pewnością odnajdziemy zdjęcia starego Krakowa właśnie z tego okresu. Naturalnie każdy człowiek ma szansę zakupu plakatu albo kartki pocztowej, na której widnieje panorama tego miasteczka sprzed wielu lat.


Kraków
Autor: Harald Groven
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie będzie to atrakcyjnym pomysłem na podarek dla osoby, jaka interesuje się historią i gromadzi materiały dotyczące przeszłości. Jeżeli nie mamy pojęcia, w którym sklepie stacjonarnym lub kiosku jesteśmy w stanie zakupić taki upominek warto wyszukać tego w sklepach internetowych, ponieważ tam bez wątpienia uda nam się wybrać taki, jaki nas zaintryguje.

Najważniejsze jest to, by wiedzieć co działo się dawniej i o jaką Polskę wojowali nasi dziadkowie. Nie ma nic gorszego niż naród, który zapomina o swojej historii , a także nie utożsami się z nią. Nie możemy pozostać obojętni na żywot, jaki spotkał ludzi kilkadziesiąt lat temu.
11-01-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.