Jak przyszykować najpiękniejsze święta przy czym nie oszaleć?

Przedświąteczne przygotowania z reguły wyglądają tak. Na początek wydaje ci się, iż masz jeszcze sporo czasu. Nagle zaczyna się on nieoczekiwanie kurczyć.


Parę dni przed Wigilią wpadasz w panikę: robisz przedświąteczne porządki, nabywasz podarki, przebranie mikołaja, natomiast Wigilia odbędzie się u ciebie.


I w dodatku sama musisz ją przygotować. Dalszy rozwój zdarzeń również możemy przewidzieć. Poniektóre gospodynie stoją całą nockę przy garnkach, a potem wytrzymują jedynie do wręczenia podarunków. Umęczone zostawiają swoich gości przy stole oraz idą odespać całonocne gotowanie. Inne, bardzo zapracowane gospodynie, ostatniego dnia śmigają po sklepach po czym kupują „gotowce”. I przeważnie są wściekłe, bowiem nie ma, tego, co pragnęły kupić, a prócz tego wydały wiele więcej pieniążków, niż zaplanowały. Wszystkie za każdym razem postanawiają, iż w nadchodzącym roku będzie odmiennie. Co zrobić, ażeby święta Bożego Narodzenia nie stały się zmorą pani domu?


rękawiczki
Autor: znanenieznane.pl
Zaczerpnięte z: znanenieznane.pl


Zobacz również

Czy Dzień Chłopaka oraz Dzień Mężczyzny oznaczają ten sam dzień i co jest wtedy najważniejsze?

Matka z dzieckiem, poduszka Cebuszka
Autor: Ceba Baby
Zaczerpnięte z: Ceba Baby
Nie wszyscy pamiętają, że coroczne święto mogą obchodzić nie tylko kobiety. Również mężczyźni mają prawo obchodzić swój specjalny dzień. Co ciekawe, posiadają oni nawet dwa święta w zależności od tego czy są jeszcze chłopakami, czy też już facetami.


przebranie mikołaja
Autor: abcslubu.pl 
Zaczerpnięte z: abcslubu.pl


Dobra organizacja to fundament, aby nie popaść w świąteczną histerię. Wiedzą o tym wszyscy, na jakich głowie spoczywa przygotowanie uroczystości. Dobrze rozpocząć od rozpiski menu na wszystkie świąteczne dni. W następnej kolejności sporządź listę sprawunków. Warto wyodrębnić produkty, jakie możemy zakupić wcześniej (np. cukier, olej, słodkości), a na ostatni tydzień zostawić jedynie te, które nie mogą zbyt długo leżeć.


Zanotuj szczegółowo co masz wykonać: dla przykładu ugotować jarzyny na sałatkę, pokroić cebulkę do śledzi, wyjąć pasztet z zamrażarki.

Równie intrygujący post przedstawiany jest tu, zatem odwiedź witrynę pogrzeb wrocław i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zaciekawią.

Lepiej przeznaczyć więcej czasu na stworzenie planu niż w przyszłości miotać się po wnętrzu kuchni od jednej roboty do następnej i zastanawiać się: co ja mam do zrobienia.
05-12-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.