W sklepach znajdują się coraz bardziej popularne zestawy kinowe

W erze coraz bardziej popularnej w wielu domach elektroniki już nikogo raczej nie dziwi, że ktoś zdecyduje się zrobić u siebie nieduże kino. W sklepach z elektroniką użytkową obecnie panują kina domowe, składające się z płaskiego telewizora z ekranem o dużej przekątnej, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu kolumn głośnikowych. Już na takim zestawie się da dość wygodnie oglądać większość filmów z rodziną i przyjaciółmi, jednak są ludzie, którym coś takiego raczej nie wystarczy.


kino
Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś jest naprawdę kinomanem, ma wystarczającej wielkości dom, w którym nieduże kino się zmieści, i dysponuje zbędną gotówką, za jaką można kupić niezłej klasy samochód, to kino we własnym domu będzie właśnie tym, co będzie chciał zrobić. Do adaptacji na kino doskonale nadają się pomieszczenia mniej reprezentacyjne, na przykład poddasza albo piwnice. Powiedzieć wręcz można, że się nadają lepiej do tego celu, gdyż często mają nieregularny kształt, a to bardzo może pomóc przy projektowaniu, gdyż w typowych pomieszczeniach panują niezbyt dobre parametry akustyczne.


Domowe sale kinowe są bardzo drogie w budowie, a wynika to z dwóch głównych czynników. Pierwszy z nich to projekt takiej sali, żeby naprawdę odtwarzanie filmów stało się prawdziwą przyjemnością, to nie można na tym oszczędzać. Znających się na rzeczy akustyków u nas jest niewielu, dlatego też ich specjalistyczna wiedza sporo kosztuje, lecz nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowana sala nawet przy najlepszym sprzęcie nie pokaże całego swojego potencjału, i tak naprawdę mogą to być to zupełnie stracone pieniądze.


Zestaw kina domowego marki Philips
Autor: Philips
Zaczerpnięte z: Philips
Pomieszczenie które się chce przeznaczyć na salę kinową musi być odpowiednio wyciszone przed zewnętrznymi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się wszystkim w środku, również sufitem i podłogą. Porządna realizacja wnętrza pomieszczenia, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zapewni odpowiednie parametry do oglądania filmów. Na koniec pozostaje montaż sprzętu, który również sporo będzie kosztował, instalacja dodatkowego wyposażenia, takiego jak inteligentne oświetlenie, i wreszcie będzie można pozapraszać gości na premierę filmową. Jeśli jesteś zainteresowany: odnośnik.
12-06-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.