Alby do komunii jako standardowy aktualnie ubiór komunijny dla chłopców i dziewczynek.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej stało się imprezą komercyjną. Nakłady pieniężne związane z owym wydarzeniem często przewyższają wyliczenia rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszelakich dodatków niezbędnych dziecku do przystąpienia do pierwszej komunii i organizacja przyjęcia związana jest z wysokimi wydatkami. Koszty powiązane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już parę miesięcy wcześniej. Każde dziecko, by móc dołączyć do owego sakramentu, koniecznie musi posiadać różaniec, gromnicę oraz książeczkę do nabożeństwa. Te zakupy wiążą się z wydatkiem blisko 60 zł.
Komunia
Autor: Simone Meier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od kilku lat w kościołach katolickich dzieci pierwszokomunijne przyjmują sakrament w jednakowych szatach, jakimi są alby komunijne. Kiedyś każda z dziewczyn mogła być odziana w sukienkę komunijną, a chłopacy w garnitury, co łączyło się z tym, że w czasie mszy była mała rewia mody. Alby komunijne i identyczne sukienki komunijne są bardzo dobrym rozwiązaniem, wszystkie dziatki wyglądają identycznie, nie ma bogactwa i niepotrzebnego strojenia się . Ale w multum parafiach dyktuje się kupno alb komunijnych i sukienek w jednej danej firmie, by wszystkie były identyczne.

Interesuje Cię ten wątek? To odsyłam do www (http://pomnikiwroclaw.pl/), ponieważ odkryjesz tam masę ciekawych artykułów w tym temacie.Wiąże się to z tym, że rodzice nie mają możliwości szukania mniej kosztownej opcji kupna. Średnio owy strój kosztuje od 100 do 150 zł. Poza tym należy doliczyć jeszcze obuwie, pelerynę i ubranko na zmianę. U dziewczynek zazwyczaj są to sukienki, a dla chłopaków tradycyjnie garnitury. I tutaj również należy wyciągnąć z portfela prawie 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebeczka na różaniec i książeczkę, poza tym wianuszek na głowę, wydawałoby się, że są to drobnostki, ale one także kosztują. Każdy rodziciel pragnie, aby tenże dzień zachował się w pamięci jego pociechy.


Zobacz również

Rozliczne sklepy proponują piękne buty komunijne - jakie buty komunijne dla chłopców?

chłopcy w butach komunijnych
Autor: Wojciech Doganowski
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Okres Komunii Świętej dziecka jest czasem niezwykłym tak samo dla samego jubilata, jak i rodziców i bliskich. Dla wielu ludzi oznacza on znamienny czas w życiu, do jakiego trzeba się prawidłowo przygotować i potraktować go z godnością. Z tego powodu w czasie przygotowań zwraca się atencję na dużo elementów, które nie tylko tyczą się samego ceremoniału.


Komunia
Autor: Simone Meier
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dlatego też urządzane są przyjęcia komunijne. By w maju można było zorganizować przyjęcie komunijne, trzeba dokonać rezerwacji już sporo wcześniej, gdyż na miesiąc przed uroczystością możemy już niczego nie znaleźć. Uroczystość komunijna to przeważnie obiad plus herbata i ciastko.https://pawelkotas.com/o-mnie-kontakt/ (sprawdź również)Za 3-4 godziny uroczystego świętowania trzeba zapłacić minumum 80 zł za gościa. Dużo restauracji proponuje swoim gościom tańszą opcję np. z swoimi wypiekami. Zapraszając na przyjęcie komunijne 20 osób zapłacimy za nich około 1600 zł.
30-09-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.