Dlaczego kupno sukienki komunijnej jest obecnie nieco kontrowersyjną czynnością

Chociaż do zimowej pory pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli żywiołowe przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w dobrym hotelu lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej szykowne i równocześnie niedrogie lokale z początkiem następnego roku mogą być już dawno zabukowane, także na uroczystości weselne bądź imieninowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby - o dziecięce suknie komunijne albo chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.

pierwsza komunia święta
Autor: LisaThumann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na dzień pierwszej komunii drugoklasistki czekają z prawdziwym utęsknieniem. Wtedy otrzymają przecież liczne i wartościowe prezenty od matek i ojców i od zaproszonych członków dalszej familii, a także będą mogły wreszcie założyć piękne sukienki. A jak prezentują się te standardowe suknie komunijne? Są oczywiście w białym kolorze i z biegiem lat coraz bardziej zaczynają przypominać suknie weselne lub balowe (poznaj ofertę na alby komunijne). Z tej właśnie przyczyny niektóre środowiska zwracają uzasadnioną poniekąd uwagę, że takie suknie powinny być skromniejsze, uszyte bardziej na kształt klasztornych habitów.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym postem? Świetnie. W takim razie zachęcamy - kliknij w link wypoczynek na podlasiu i przenieś się do następnej strony po szczegóły.

Z jakiej przyczyny teraz to jednak bogato udekorowane suknie biorą górę nad obowiązującą przed laty powściągliwością w szyciu garderoby na kościelne ceremonie? Sprawdźmy!

Kunsztownie uszyte suknie komunijne mają w odczuciu matek i ojców uświetnić ten niepowtarzalny dzień. Nie ma potrzeby cofać się do czasów naszych babć i dziadków, tylko podążać z duchem czasu oraz wykorzystać surowce i pomysły niegdyś niedostępne.

Ten wątek z pewnością posiada fascynujące dane, lecz aby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link, który jest niezwykle intrygujący.

Poza tym niektórzy rodziciele żywo interesują się tematyką mody i pragną, aby wygląd ich pociech w trakcie tak ważnych chwil nie odbiegał od światowych standardów. Z tej przyczyny sukienka na ceremonię pierwszej komunii jest czasem skrojona z drogich materiałów, a jej wartość osiąga niebotyczne sumy. Zamożnym rodzicom pozostaje więc życzyć zdrowego rozsądku i przypomnieć, że ceremonia ma mieć przede wszystkim charakter modlitewny, a nie tylko pokazowy. Rzeczywistość pokazuje, że nie dla każdego rodzica ta sprawa jest tak oczywista, jak mogłoby się nam wydawać.
03-07-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.