Ekstrawagancka konstrukcja czy klasyka? Ława do salonu

Niewielki mebel do istotnych zadań. Pomieści zieloną herbatę, lampkę mocniejszego trunku, pyszną przekąskę czy najnowszą książkę. Z tego powodu powinniśmy mieć go pod ręką. Stolik do salonu.


Lubili go już starożytni Egipcjanie, zapraszając je do przestronnych willi. Arabowie używali niewielkich stolików, przy których siadali po turecku. Europejczycy zwrócili uwagę na stoliki w zasadzie nie tak dawno bo około dwustu lat temu. Co bardziej majętni zaczęli podróżować po czym postarać się o pamiątki zza wielkich mórz. A ci, których na takie eskapady nie było stać, gościli w okazałych rezydencjach, obserwując meblowe nowinki, a potem zamawiali je u znajomego cieśli. Oczywiście w domu stał ogromny stół, jednak gdzieś musiało się znaleźć miejsce na robótki ręczne (Polki wówczas haftowały z zaangażowaniem i dziergały koronki), książkę albo postawić tacę ze słodkościami.

Na przestrzeni lat ta kwestia nie uległa zmianie. Nadal niełatwo się bez niej obyć, jeszcze trudniej dobrać ją do charakteru salonu (propozycje do salonu). A jest z czego wybierać. Bogactwo wzorów i kształtów może przyprawić o zawrót głowy. Idąc z duchem czasu, projektanci wykorzystują w projektach szkło, które cały czas jest na topie. Taka ława do salonu nadaje wnętrzu lekkości i powoduje, że salon nabiera nowoczesnego sznytu. Zwolenników klasyki, powinny usatysfakcjonować stoliki kawowe z drewna, kamienia lub sklejki - obejrzyj je tutaj.

Gdzie powinna znaleźć się ława? Najbezpieczniej byłoby przeprowadzić mały test. Czyli uczynić tak, jak przy planowaniu alejek w parku, gdy niedawno zagrabiony teren oddaje się na moment we władanie spacerowiczom. Sami wytyczają oni odpowiednie dróżki i problem znika.

Zaabsorbował Cię przedstawiany w tym miejscu materiał? Jeśli tak, warto zobaczyć także inne wartościowe artykuły, gdyż one także są godne zainteresowania.

Następnie za robotę biorą się fachowcy od wykładania alejek kostką.


Ciężko mimo wszystko wyobrazić sobie obcych ludzi, którzy ustawiają nam fotele. W związku z tym weźmy pod uwagę, jakie czynności w salonie wykonujemy najczęściej, gdzie spędza nam się sympatycznie czas z książką, gdzie odstawiamy filiżankę, kieliszek albo odkładamy tablet. W końcu, w jaki sposób przyjmujemy gości – oficjalnie przy stole w jadalni czy jednak gustujemy w mniej formalnych spotkaniach. Określenie potrzeb umożliwi nam uniknąć wnętrzarskich „błędów”, zamieniając salon w funkcjonalne i przyjemne miejsce do wypoczynku.
12-10-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.