Jak ważna jest techniczna strona przygotowywania imprezy? O jakich sprawach powinny pamiętać firmy, które się tym zajmują?

Uczestnicy koncertów muzycznych, wielkich imprez plenerowych lub konferencji, z pewnością nie wiedzą, jak problematyczna jest obsługa techniczna tego typu imprez, nie wiedzą również, jak wiele przygotowań poprzedziło taką realizację. Dostrzegalny jest jedynie efekt końcowy, a on bierze się z wielomiesięcznej pracy różnych grup specjalistów. Powinniśmy zagwarantować właściwe miejsce na organizacje takiego koncertu, zorganizować ekipę oświetleniową, zamówić catering, zaplanować dodatkowe atrakcje i wykonać inne czynności, żeby generalnie impreza okazała się jak najbardziej udana.

oświetlenie sceniczne
Autor: Franklin Heijnen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Obsługa techniczna imprez jest bardzo problematyczna, na szczęście mamy firmy, które trudnią się tym profesjonalnie, tak więc nie bójmy się, gdy przyjdzie nam organizować takie wydarzenie. Jednym z najbardziej ważnych punktów technicznych każdej imprezy jest przygotowanie oraz sprawne funkcjonowanie oświetlenia. Bez odpowiedniego oświetlenia nie da się zbudować napięcia u uczestników wydarzenia, nie jesteśmy w stanie przedstawić w najbardziej ciekawy sposób ludzi którzy występują na scenie czy produktów, które mają być zaprezentowane. Właściwie dobrane oświetlenie pełni bardzo istotną rolę w trakcie każdego wydarzenia, i to niezależnie od jego typu. Oświetlenie może być tylko tłem dla realizowanego wydarzenia, może także pełnić rolę głównej dekoracji na scenie. Właściwe i profesjonalne korzystanie z nowoczesnych technik oświetleniowych może zagwarantować stworzenie niezwykłej atmosfery i podkreślenie imprezowych efektów. Oświetlenie punktowe zapewnia skupienie uwagi gości wydarzenia na właściwych, najważniejszych elementach imprezy.


Zobacz również

Pogrzeb we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę, idąc do zakładu pogrzebowego

Usługi pogrzebowe
Autor: Mitch Barrie
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pogrzeb to trudny czas dla całej rodziny. Nie jest prosto pogodzić się z odejściem bliskiej osoby, z tego powodu kłopotem staje się wykonanie zwykłych rzeczy, nawet podniesienie się z łóżka. Utrata zawsze boli, szczególnie gdy musimy pożegnać męża, jednego z rodziców lub zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją – pogrzebem swojego dziecka. Aby zorganizować pogrzeb we Wrocławiu, trzeba dopełnić konieczne formalności oraz iść do zakładu pogrzebowego, gdzie omówimy najistotniejsze elementy tej uroczystości.

agregat prądotwórczy
Na konferencji branżowej, powinno się zupełnie odmiennie sterować oświetleniem, niż na przykład na koncercie grupy rockowej. Co niezwykle istotne, obsługa techniczna to również procedury na wypadek niepokojących zdarzeń, przykładowo brak zasilania. Każda ekipa powinna więc mieć na uwadze takie czynności, jak wynajem agregatów prądotwórczych - poczytaj, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, iż przez problemy z zasilaniem cała impreza może skończyć się przed czasem. Jeżeli więc o takich sprawach się pamięta to możemy być spokojni i zająć się pozostałymi etapami organizacji. Tego rodzaju wydarzenie jest ogromnym przedsięwzięciem, musi być najlepiej przygotowane.

Źródło informacji: http://proenergia.pl/pl/66/15/19/04_Agregaty_50kVA/
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.