Jaką funkcję spełniają odznaki? Co wypada o nich wiedzieć?

Wbrew pozorom odznaki towarzyszą nam w rozmaitych obszarach życia. Nie ulega wątpliwości, że można im przypisać wiele kluczowych funkcji. Większości z nas odznaki będą kojarzyć się z harcerstwem. Niejeden z nas z dumą wstępował w szeregi harcerzy. Początkowo na piersi widnieje lilijka, za jakiś czas młody harcerz ma możliwość złożenia przyrzeczenia i przypięcia do swej piersi harcerskiego krzyża.

medal
Autor: Engyles
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań jest to niezwykłe przeżycie dla każdego. Złożenie przyrzeczenia jest zawsze wyczekiwany z niecierpliwością.

Ta oryginalna treść (https://www.kamieniarstwo.pl/blaty-parapety-schody/) również posiada interesujące materiały na prezentowany tutaj temat. Jeśli zatem Cię on interesuje - nie ociągaj się i zobacz to.

Krzyż harcerski zachęca do roztropnego działania, pełni w pewnym sensie funkcję wychowawczą. Każdy młody człowiek, który nosi go na piersi, musi swoim zachowaniem udowadniać, że jest godny tej odznaki. Powinniśmy wspomnieć, że przyrzeczenie harcerskie związane jest z trzema kwestiami: służbą, samodoskonaleniem oraz braterstwem. Historia krzyża harcerskiego sięga 1911 roku. Wszystko zaczęło się od konkursu zaproponowanego przez Andrzeja Małkowskiego, na „polską odznakę skautową”. W rezultacie wieloetapowych działań stworzono odznakę, która była wzorowana na Orderze Virtuti Militari. Musimy podkreślić, że krzyż jest otoczony przez wieniec dębowy i laurowy. Na środku umiejscowiona jest lilijka, od której na boki odchodzą promienie. Nie pominięto oczywiście napisu „Czuwaj”. Odznaki są wykorzystywane również w różnych klubach, jeździeckich czy żeglarskich, np: . Dają poczucie przynależności do określonej społeczności. Dzięki nim można się odznaczać i wyróżniać.


Zobacz również

Kupowanie płyt z muzyką – świetna propozycja dla wszystkich fanów

muzyka metalowa
Autor: push...design
Muzyka bez wątpienia stanowi bardzo wyjątkowy gatunek sztuki. Dla bardzo wielu ludzi jest to praktycznie integralna część ich życia codziennego, zaś sami artyści w wielu przypadkach rosną w ich mniemaniu do miana prawdziwych bogów.

medale
Zaczerpnięte z: pixabay.com
Dziś na rynku spotkać można sporo firm, które specjalizują się w wytwarzaniu przypinek, pinsów, a także produkują odznaki. Wykwalifikowany producent medali przygotuje produkt, który spełni indywidualne wymagania:oferta. Wszelkie konkursy, zawody, turnieje nie mogą obyć się bez właściwego odznaczenia zwycięzców. Złożenie zamówienia na spersonalizowane, oryginalne odznaki sprawi, że nagrodzeni będą czuć się wyjątkowo, a medal czy odznaka już zawsze będzie nasuwać wspomnienia z wielkich chwil chwały. Dobrze jest poszukiwać w tym zakresie propozycji w Internecie, stawiając na wyrażenia typu „producent medali” czy odznaki.
07-08-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.