Jeździectwo jako przewaga nad pozostałymi sportami

Jazda konna posiada mnóstwo walorów, a główną z nich jest możliwość przebywania z pięknymi i wytwornymi zwierzakami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest absolutnym faktem.


Niedużo jest dyscyplin umożliwiających jednocześnie czerpać przyjemność z kultywowania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzakiem i piękną przyrodą.
Laser Tag - paintball laserowy
Zaczerpnięte z: xsitelasertag.com


stadniny koni
Autor: BagoGames
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda na koniu to coś więcej aniżeli zwyczajny sport. Oddziałuje ona bardzo dobrze nie tylko na nasze ciało, ale także na ducha. Powinno się też wspomnieć o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na popularność owej dyscypliny.


Kieliszki z szampanem dla gości weselnych
Autor: @sage_solar
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Stadniny koni proponują szkoły jazdy konnej prowadzące naukę dla dorosłych i dla najmłodszych na rozmaitych poziomach zaawansowania - stajniaiskra.pl/. Lekcje prowadzone są na placach do jazdy i w krytej ujeżdżalni. Na tych, którzy początkowe etapy w jeździectwie mają już za sobą, oczekują przepiękne duże tereny, gdzie przejażdżki konne zapewniają cudownych ekscytacji i zachwycających pejzaży.


Jazda na koniu wykorzystywana jest w hipoterapii, jaka jest stosowana w przypadku ludzi niepełnosprawnych, po treningi wskazane przy wadach sylwetki. Łagodne, kołyszące ruchy, które wykonuje koń [akcesoria dla konia] w stępie uspokajają mięśnie i równocześnie wymuszają dobrą postawę. Jazda na koniu (zweryfikuj hipoterapia konna z www.stajniaiskra.pl) oddziałuje także pozytywnie na poprawę pracy systemu krążenia, również oddechowego.
Wszystko to odbywa się niezwykle łagodnie i z umiarem, dlatego terapia potrzebuje czasu, natomiast rezultaty są niemal murowane.


Jazda konna to nie jedynie sama przyjemność i satysfakcja płynąca z korzystnej współpracy i przy okazji zabawy ze zwierzakiem.
26-10-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.