Co słychać w polskiej muzyce? Który album jest najlepszy? Najlepsze porady od naszej redakcji

Da się zauważyć pewną tendencję w rodzimej branży – otóż w ostatnich czasach sporą popularność zdobywają uczestnicy show muzycznych, które są emitowane przez kilka stacji. Trafnym przykładem artysty, który objawił się ludziom dzięki telewizji, jest liczący dwadzieścia lat Dawid Podsiadło. Ten utalentowany wokalista w obecnym roku wydawał pierwszy album, a jego utwory zdobywały pierwsze miejsca w zestawieniach przebojów. Ten młody człowiek jest tak lubiany przez publiczność, że dostał nominację EMA MTV na najlepszego rodzimego piosenkarza.


gra na gitarze
Autor: endless autumn
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednakże polska branża rozrywkowa to nie wyłącznie młode wilki. Wśród studentów niezwykle lubiany jest Piotr Rogucki, dość oryginalny wokalista kapeli COMA, który parę lat temu wybrał solową drogę kariery. Wiersze tego zespołu, tworzone przez Roguckiego, są zwykle pełne skomplikowanych metafor. Co interesujące, dużo osób zauważa w nich pretensjonalność i sztuczność. Można dojść do wniosku, Piotr Rogucki może się szczycić równą liczbę tych, którzy go ubóstwiają, oraz tych, którzy go nie lubią. Najważniejsze jest to, że muzyk wywołuje żywe emocje.

A co można rzec o pozostałych krajowych wykonawcach? Cóż, ciągle pokazuje się mnóstwo starych gwiazd. Piszemy tu o piosenkarzach, których lata popularności miały miejsce kilka dziesięcioleci temu. Niektórzy z nich mogą zaimponować formą. Poza tym można zauważyć grupę wykonawców, którzy usiłują zyskać sławę oraz pieniądze przez dawanie koncertów na wszelkiego rodzaju eventach, nawet tych zupełnie marginalnych. Na zamkniecie tematu należy koniecznie napisać co nieco o tych kapelach, które nie miały jeszcze szansy zaprezentowania się dużej publiczności.

Takie kapele często grywają po rozmaitych klubach i są lubiane przez małą grupę fanów. Najczęściej nie decydują się na wydanie płyt, bo nie mają pieniędzy na efektywną reklamę. Świetną szansą na zaistnienie są turnieje muzyczne w TV, jednak najwidoczniej większość mało znanych muzyków uznaje takie programy za nazbyt prostackie.
05-02-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.