Jaki prezent kupić dla małego dziecka?

Kiedy otrzymujemy zaproszenie od przyjaciół, posiadających małe dziecko, zastanawiamy się nad prezentem dla najmłodszego członka rodziny. Co wybrać? Czym się kierować?
Zawsze i wszędzie sprawdzają się książki. Rozwijają bogaty, barwny i piękny język, rozbudzają ciekawość świata, uczą postaw społecznych, angażują do dalszych przemyśleń. Same plusy żadnych minusów.
buty dla dzieci
Autor: amboo who?
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również zabawki edukacyjne - stymulujące zabawki edukacyjne.

Zobacz również

Dobrym prezentem zawsze jest Lego

klocki Lego technic
Autor: Miika Silfverberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Zestawy lego technic obudzą wyobraźnię

Mijają dekady, pojawiają się następne pokolenia dzieci, a jednocześnie okazuje się, iż klocki Lego ciągle są tymi zabawkami, którymi dzieci ochoczo się bawią. To wszystko powoduje, że ich wytwórcy co chwilę oferują nowe zestawy, z których udaje się zrobić nieprawdopodobne szpitale, kawiarnie albo szkoły. Dlatego też można śmiało zaznaczyć, iż kiedy poszukujemy odpowiedniego prezentu imieninowego dla malca, to świetnie sprawdzą się tu zestawy lego technic.


Sprawdzonym i „bezpiecznym” pomysłem na prezent jest dobrej jakości. Powinniśmy jednak wcześniej dyskretnie podpytać o wiek dziecka. Jeżeli wybieramy się do niemowlaka, wskazane jest kupić ubranka minimum rozmiar większe – tak małe dzieci rosną błyskawicznie. Unikniemy dzięki temu sytuacji, w której śpiochy już na starcie bywają za małe. Stosunkowo tanią odzież dziecięcą możemy dziś nabyć drogą online ubranka dla niemowląt. Sklepy gwarantują nie tylko prosty i czytelny proces dokonywania zakupów, ale przede wszystkim pełne bezpieczeństwo transakcji.
bawiące się dziecko
Autor: Valentina Yachichurova
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kolejną propozycją są zabawki. Jeśli szukamy zabawek, które będą stymulowały rozwój dziecka na wielu płaszczyznach zdecydujmy się na zabawki kreatywne. Dla młodszych dzieci mogą być to np. zestawy majsterkowicza, dla dzieci szkolnych zestawy do składania samochodów czy puzzle. Choć układanie puzzli to najstarsza z zabaw jakie wymyślono dla dzieci, kochają ją w zasadzie wszyscy.


Z jakiego powodu, tak dużo rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, aby podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Przecież dzieci już od maleńkości zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dobierając zabawki dla maluszków należy wziąć pod uwagę, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Z tej przyczyny dajmy pozwolenie małym inżynierom i wynalazcom wprowadzić do życia trochę bałaganu w postaci klocków na dywanie - kolorowe zabawki kreatywne. Taki prezent buduje wyobraźnię przestrzenną i może okazać się niesamowicie emocjonująca, zwłaszcza gdy, budowla oczaruje rodzinę i gości. Miejmy pewność, że zabawki, których jedynym walorem jest to, iż są ładne, szybko lądują w kącie.
06-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.