Czym trzeba się sugerować przy zakupie jeździka dla dziecka?

Jeżeli wahasz się jaką zabawkę podarować swojemu dziecku? Chciałbyś żeby zabawka poza tym że bawiła, ale też dawała możliwość naukę przez rozrywkę. Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jest nim jeździk dla dzieci.
Jeździki dla dzieci to wyrób przeznaczony dla dzieci zazwyczaj w wieku 1 - 3 lat. Jeździk to nie tylko świetna zabawka, ale ma on też dodatkowe cechy - poprawia niezależność - dziecko, korzystając z jeździka musi opierać się na swoich kończynach.

Maluchy kochają spędzać czas na jeździku, więc jest on również dobrym rozwiązaniem dla opiekunów, którzy mają możliwość przez chwilę odpocząć od ciągłego pomagania maluchowi w przemieszczaniu się. A dziecko jest zadowolone, bo potrafi się bawić i radzić sobie samo, bez wsparcia dorosłych. Oczywiście, jak zwykle, jest niemało przeciwników jeździków dla dzieci (sprawdź przykładowo: ), którzy twierdzą, że dziecko posiadając tę zabawkę, więcej czasu będzie potrzebować żeby nauczyć się chodzić. Ta opinia jest prawdziwa bardzo rozmaicie - czasami dzieciom to właśnie jeździk pomaga w szybszej nauce samodzielnego poruszania się. Z pewnością jednak jest to cudowna zabawka dla dzieci, które już potrafią chodzić.

Jeździki są dostępne w sklepach w rozmaitych kolorach i wzorach. Spośród dużej oferty można wybrać taki model jeździka, który będzie odpowiadał upodobaniom malucha oraz opiekuna.

jakimi wyznacznikami powinno się kierować przy zakupie jeździka dla dzieci?

Wbrew pozorom, wybór jeździka nie jest taki łatwy. Poza właściwościami estetycznymi pojawiają się również cechy użytkowe, których nie można pominąć. na początku trzeba zwrócić uwagę na wysokość. Jeździk musi być dopasowany do wieku i wzrostu malucha. Nie jest to wyrób uniwersalny, który jest dobry dla każdego. Zalecane jest, żeby wybierać jeździk (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem) razem z maluchem, gdyż można zobaczyć czy pasuje. Poza samą wysokością, ma znaczenie też szerokość siedzenia.

Dziecko umieszczone w jeździku powinno bez przeszkód dotykać nogami ziemi, tak by dało radę się dobrze odpychać. Z drugiej strony nie powinno również za bardzo powłóczyć nóżkami po podłożu. Przeważnie zaleca się wybrać jeździk odrobinę większy (bo maluch przecież urośnie) niż za mały, który się nam nie przyda. Informacje odnośnie przybliżonego wieku malucha, dla którego jest wyprodukowany jeździk zazwyczaj umieszcza producent (linia do produkcji pelletu ze słomy) na opakowaniu jeździka. Należy także zwrócić uwagę, jeżeli jest taka informacja, czy jeździk został przeznaczony dla dziecka umiejącego chodzić czy uczącego się.
28-06-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.