Kupujemy złotą biżuterię

Złota biżuteria wygląda pięknie, nigdy nie wyszła z mody. Biżuteria wysokiej próby złota nie powinna powodować przebarwienia bądź matowieć tak jak gorsze mieszaniny stopu. Decydując się na kupno ozdoby ze złota powinniśmy niezwykle rozważnie dobrać miejsce gdzie tego dokonamy.

pierścionek zaręczynowy
Autor: SidewaysSarah
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pod żadnym pozorem nie powinno się kupować biżuterii na bazarach, stadionach, bowiem ta ułudna oszczędność może nas sporo kosztować. Przypadkowi, nieznani nam zbywcy zapewniają o wysokiej jakości produktów oraz wabią niską ceną. W rzeczywistości jednak ponad połowa proponowanych przez nich produktów posiada ukryte braki czy wady. Są to przede wszystkim niezgodności dotyczące wagi proponowanej biżuterii, wysokości próby złota a także niska jakość produktu. Zdarzyć się może też, iż zostaniemy podstępnie oszukani i zamiast produktu ze złota kupimy wyrób z tzw. tombaku, który jest stopem całkiem nieszlachetnych metali. Jeżeli decydujemy się zatem na zakup złota, dokonajmy tego w sklepie z prawdziwego zdarzenia. Najlepszy jest firmowy salon lub zakład jubilerski. Umożliwia nam to należytą jakość produktów, ogromny asortyment (złote pierścionki zaręczynowe, wisiorki, obrączki) jak też miłą oraz profesjonalną obsługę. Nie bez przesłania jest także fakt, iż sprawunków dopełniamy w „normalnych” okolicznościach - markety mają klimatyzację, użyteczne lady jak też stosowne oświetlenie.


Zobacz również

Pierwszorzędne kamienie szlachetne - szmaragd i tanzanit

Szmaragd
Autor: greyloch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, że diamenty oraz także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Mnogość kobiet kocha nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, ponieważ taka biżuteria na pewno wiele osiąga na designie. Obecnie w jubilerstwie wykorzystuje się rozliczne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych i atrakcyjnych należą diamenty oraz brylanty, aczkolwiek należałoby też zapoznać się z innymi, ładnymi kamieniami szlachetnymi, jakie także przysporzą wiele uroku wszelkiej biżuterii.

obrączka
Autor: MAURO CATEB
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednak bez względu na to, czy zakupu dopełniamy w sklepie czy może na targu pamiętajmy, aby skrupulatnie obejrzeć artykuł i dokonać przemyślanego doboru, ponieważ w większości sytuacji sprzedawcy zwrotów nie uznają. Nie nabywajmy ozdób, które posiadają krzywo oprawione kamienie lub rysy, których mieć nie powinny. Nie decydujmy się na zakup złota bez znaku imiennego producenta. Miejmy na uwadze, iż złoto występuje w przeróżnych odcieniach (złoto: zielone, czerwone, białe), zatem w tym wypadku nie mamy się czego obawiać. Określmy jednak jakiej próby jest proponowane złoto, a w wypadku ozdób z kamieniami szlachetnymi większa część z nich posiadać winna tzw. certyfikaty. Po dokonaniu decyzji a także płatności oczekujmy paragonu względnie faktury a także eleganckiego okrągłe pudełka ozdobne precjozów.
26-10-2021
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.