Składnica harcerska jako sklep militarny? Zobacz co oferuje centrala w stolicy

Regularni turyści-piechurzy, służby mundurowe od żołnierzy na harcerzach i druhach kończąc, ale też pasjonaci wędkowania, paintball i szeroko pojmowanego survivalu. Co łączy tych wszystkich ludzi, często przynależących do kilku tych grup? Wyposażenie i sprzęt, bez którego niemożliwe byłoby uprawianie żadnej z nadmienionych form aktywności. Gdzie kupimy interesujące nas wyposażenie podróżnika, broń i mundury?
materiały w składnicy harcerskiej
Autor: Courtney "Coco" Mault
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Odpoczywając aktywnie z pewnością wiele razy oglądaliśmy turystów – samotnych lub pary – obładowanych sporym neseserem turystycznym, porządnie skrojonymi butami na skały, z opaską przeciwdeszczową na skroniach. W plecaku zapewne spakowany kompas, latarka i kanapki.

Jeżeli szukasz uzupełniających danych na omawiany w tym miejscu temat, to z pewnością odnajdziesz więcej pod linkiem!

(Buty desanty w wgl.pl) Wszystkie wspomniane gadżety nie służą samej przyjemności ich posiadania – dla regularnych entuzjastów pieszych wędrówek to szczególnie ważne przedmioty wspomagające obcowanie z naturą. Czymże byłaby wyprawka pod namiot bez niezbędnego do jego rozbicia sprzętu, ale i wzięcie udziału w paintballowej strzelance bez odpowiedniego wyposażenia. (np.: ręcznik szybkoschnący w wgl.pl

obóz hacerski
Autor: wittco.gmbh
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
To tylko jeden z asortymentów sklepu militarnego. W takich miejscach kupimy też broń na gaz i gazową (oczywiście mając pozwolenie na jej posiadanie), zarówno w sensie ofensywnym jak i obronnym. W sensie dosłownym (karabinki, pistolety) jak i zupełnie innym (paralizatory, systemy alarmowe, blokady do drzwi).

Zobacz również

Jak bez problemu kupować zwierzę domowe z hodowli?

Dwa owczarki niemieckie
Autor: Harold Meerveld
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Pies to znakomity towarzysz - gwarancja bezwarunkowej miłości. Naturalnie, dobrze jest zdecydować się na psiaka ze schroniska, jako że wtedy daje się dom zwierzęciu bezdomnemu, jednak nie każda osoba chce wziąć na swoje barki taki obowiązek. Znacznym zainteresowaniem cieszą się zazwyczaj psy rasowe, więc sporo osób decyduje się na prowadzenie ich hodowli. Jak w takim razie wybierać szczeniaka hodowlanego? Jakie kwestie trzeba absolutnie wziąć pod uwagę?


Natomiast najmłodsi zakładający mundury, a więc harcerze, zaopatrzą się w składnicach harcerskich. Choć z samej nazwy niezbyt obligują do tejże roli, obeznane w temacie środowisko doskonale wie, że są to miejsca, w których zakupić można mundury, broszki, apaszki, czy specjalne apteczki. A do tego sprawności harcerskie, czyli swoiste próby, po których uzyskaniu każdy harcerz posiada jedną naszywkę więcej.

Największa składnica harcerska Związku Harcerstwa Polskiego nazywa się sklep 4 żywioły. Zarządza nim centrala Związku ze stolicy. (Sklep WGL) Dysponuje w asortymencie sprzętami i akcesoriami, które wychodzą daleko poza same harcerstwo i mundury z odznakami. Blisko jej do sklepu właśnie militarnego, gdzie niezbędne wyposażenie zakupi nie tylko przedstawiciel służb państwowych, czy właściciel terenu do paintball, ale też turysta czy inny pasjonat wojskowo-podróżniczego asortymentu.
08-02-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.