W jaki sposób samodzielnie zrobić świąteczną bombkę przedstawiającą Św. Mikołaja?

Jeśli znudziły Ci się już bombki świąteczne, których do tej pory używałeś albo zwyczajnie odpada już z nich farba czy inne części, nie musisz wbrew pozorom takich bombek wyrzucać.


Mógłbyś je z kolei stosunkowo prędko przetworzyć i zamienić tego typu bombkę w Św. Mikołaja, a ujmując konkretniej, dla przykładu w brzuch Świętego Mikołaja.


noworodek
Autor: Shermond Schoberg
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Przeczytaj zatem poniższy artykuł. Do tego celu będziesz potrzebował kilku przedmiotów: naturalnie starej bombki, czerwonego brokatu, kleju, pędzelka gąbkowego, słoika, ciemnej wstążki i srebrnych koralików. Brokat należy wsypać do miski, z kolei bombkę posmarować klejem za pośrednictwem wymienionego pędzelka.


Para młoda, sesja ślubna w lesie
Autor: Together Forever
Zaczerpnięte z: abcslubu.pl


Zobacz również

Dwie metody na własnoręczne wykonanie brody św. Mikołaja

broda mikołaja
Autor: home&you
Zaczerpnięte z: home&you
Istnieje kilka nieskomplikowanych i sprawdzonych metod na zrobienie brody Świętego Mikołaja. Nie wymagają one zbyt wiele pieniędzy, ani także czasu. Jeśli broda ma być zrobiona jedynie raz w roku, nie ma potrzeby przesadnie w nią inwestować.


oferty


Trzymając bombkę nad miseczką z brokatem przysyp bombkę wspomnianym brokatem. Przyklei się on do bombki. W tego typu sposób należy oklejać całą bombkę. Pozostaw ją aż wyschnie stawiając ją na słoiku. Kiedy bombka już wyschnie, należy zawinąć ją wokół wstążką dokładnie w połówce wysokości. Następnie należy obciąć niepotrzebną wstążeczkę. Naklej potem wymierzony kawałek na bombkę. Pas Świętego Mikołaja ma relatywnie sporą klamrę.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Więc kliknij tu taxi dla firm Poznań i oglądaj bez ograniczeń kolejne fachowe posty.

Następnie naklej koraliki albo kryształki, które będą tworzyć kształt klamry. Wszystko pozostaw do zupełnego wyschnięcia. Gdy wykonana w tego typu sposób bombka Mikołaj już całkowicie wyschnie, mógłbyś powiesić ją na świąteczne drzewko. Oczywiście to jedynie jeden z pomysłów. Bombka Mikołaj również może być z wyglądem Świętego Mikołaja. Mógłbyś ją łatwo zrobić za niewielką kwotę. Należy pomalować żarówkę śnieżnobiałą farbą do porcelany. Najlepiej zrobić to małym pędzlem z gąbki.


Możesz również wyciąć stosunkowo mały otwór w wykonanym z kartonu pudełku i później wcisnąć do niego metalową końcówkę żarówki, co spowoduje, że będziesz miał stojak na żarówkę oraz nie będziesz zmuszony jej przytrzymywać podczas schnięcia farby.
25-01-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.