Znaczenie internetu w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów towarzyskich.

Upowszechnienie sieci internetowej bardzo zmieniło sposób poznawania nowych osób. Wcześniej, zanim każdy miał dostęp do sprzętu komputerowego, chcąc poznać kogoś nowego trzeba było wyjść z domu i zjawić się między ludźmi. Jednak możliwości, które dał w ostatnich latach internet mocno zmieniły, a w zasadzie można stwierdzić, że rozszerzyły możliwości nawiązywania kontaktów. Największym plusem internetu jest to, że znaczenia nie ma, w jakim miejscu się siedzi przed ekranem komputera.
randka
Autor: Philip Taylor
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Nie będą należeć do rzadkości nawiązywanie kontaktów pomiędzy osobami z różnych kontynentów, którzy zapewne nigdy się nie spotkają osobiście, ale zostają dobrymi znajomymi. Rzecz jasna jeżeli korzysta się z tego rozsądnie, i poza siedzeniem przed monitorem ktoś będzie miał jeszcze znajomych i przyjaciół, z jakimi się spotyka, to tak naprawdę można się tylko cieszyć, że jest tyle możliwości. Gorzej, jeśli wirtualne kontakty są jedynymi, które ktoś utrzymuje, w takiej sytuacji trzeba znaleźć powody takiego postępowania i w jakiś sposób pomóc takiej osobie.

Obecnie internauci mają sporo różnych możliwości, jeżeli zechcą nawiązywać nowe znajomości albo komunikować się z obecnymi kolegami. Do wyboru będą więc przeróżne czaty, do jakich przyłączyć się można w dowolnym momencie i rozmawiać w czasie rzeczywistym z innymi uczestnikami. Z reguły czaty są w formie tekstowej, to znaczy na ekranie komputera ukazuje się okno, w którym widać całą korespondencję, lecz nie widać osoby, z jaką się rozmawia.

Zobacz również

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że trudno dziś żyć oraz prowadzić biznes bez podłączenia do sieci

Rezerwacja
Autor: hr.icio
Zaczerpnięte z: flickr.com
W ostatnim dziesięcioleciu nastąpiły tak wielkie zmiany cywilizacyjne powiązane z internetem, że aż ciężko za nimi nadążyć.


Obecnie już przedszkolaki instynktownie radzą sobie z obsługą smartfona.


para
Autor: David van der Mark
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kolejną metodą poznanie nowych osób są przeróżne randkowe serwisy. Wymagają one zarejestrowania i podania pewnej ilości informacji o swojej osobie, przez co łatwiej będzie znaleźć kogoś o podobnych preferencjach i pasjach. Dla zainteresowanych są jeszcze serwisy ogłoszeniowe, z ofertami typu pani pozna pana, w których osoby szukające kogoś na niezobowiązujące spotkanie, czy też dłuższą znajomość publikują swoje ogłoszenia, dołączają dane kontaktowe i czekają na chętną osobę do nawiązania znajomości.
03-10-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.