Jakie są plusy i minusy różnorodnych tkanin obrusowych?

Obrus to bardzo istotny element wystroju dowolnego stolika. Wnosi on do jadalni niezwykle miły nastrój oraz uwydatnia blask zastawy stołowej. Posiada też wielki wpływ na pyszny wygląd serwowanych potraw.


Kupując obrus powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wzór, odcień czy Rozmiar, musimy też mieć świadomość tego, że niezwykle ważny jest typ materiału, z którego został wyprodukowany obrus.


obrusowe
Autor: Barn Images
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Zobacz również

Jakiego rodzaju niezwyczajne atrakcje wybrać na ślub?

Gazeta Wyborcza
Wybranie stosownej sali, sukienki albo dekoracji to kaszka z mlekiem jeżeli rozporządza się elastycznym ślubnym budżetem. Nawet jeśli zaliczasz się do grona tych „elastycznych” panien młodych to i tak pytanie: jakie atrakcje weselne wybrać? – potrafi przyprawić cię o boleść głowy.


Niestety ilość różnych tkanin obrusowych nam tej sprawy nie ułatwia. Tkaniny obrusowe można podzielić na 3 kategorie: sztuczne, syntetyczne i naturalne. Te ostatnie to te, które są wytwarzane z wykorzystaniem przetworzonych włókien, które są pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Dla przykładu (w wypadku wełny lub jedwabiu). Tkaniny sztuczne są wytwarzane z przetworzonego odpowiednio włókna naturalnego, np. białka sojowego albo celulozy. Ostatnia grupa, czyli tkaniny syntetyczne są wytwarzane poprzez chemiczną syntezę i trzeba zaliczyć do nich poliamid i poliester. Do najbardziej popularnych rodzajów tkanin syntetycznych należy zaliczać poliamid i poliester.


Do kolekcji tkanin sztucznych zaliczają się bardzo popularne materiały tego typu jak wiskoza, czyli włókno celulozowe. Tego typu celuloza jest polisacharydem, który wchodzi w skład komórkowych ścian roślin, a więc jest materiałem naturalnym. W wyniku chemicznej syntezy dochodzi do powstania włókien przeznaczonych do tworzenia tkaniny.

Potrzebna będzie Ci kluczowa treść (https://gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/plany-pogrzebowe/) na podobny temat? Sprawdzonych wiadomości poszukaj na naszej kolejnej witrynie. Przyjemnej lektury!

Wiskoza może przypominać nieco bawełnę i jedwab jednocześnie, gdyż jest niezwykle miła w dotknięciu, delikatna oraz stylowa, lecz jej dużą zaletą jest także mała cena oraz łatwa dostępność.


Do najbardziej istotnych zalet wytworzonych z wiskozy obrusów trzeba zaliczać dużą różnorodność wzorów i kolorów. Są one bardzo efektowne i w ładny sposób połyskują w świetle sztucznym.
11-02-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.