W jaki sposób wykonać rogi renifera opaskę dla psiaka i czego będziemy potrzebowali do jej wykonania?

Wszyscy lubimy świąteczne fotografie psiaków. Kupujemy im opaski albo owijamy w lampki na choinkę i wtedy pstrykamy im zdjęcia.


Rogi renifera opaska dla psa będzie świetnym akcesorium świątecznym oraz sprawi, że nasz psiak będzie wyglądał wprost fenomenalnie.
góry
Autor: Léo Mabmacien
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


rogi renifera opaska
Autor: Maria Morri
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Taką opaskę z rogami renifera możemy wykonać samodzielnie. Będziemy wymagać do tego drutu i zwykłej opaski. Szpulka zwykłego drutu z ogrodniczego działu w sklepie kosztuje ok. 5-10 złotych. Zwykła opaska również jest bardzo łatwa do znalezienia. Potrzebna będzie mała z działu dziecinnego, aby nie spadała z głowy psiaka. Musi być raczej szersza niż węższa, aby można było przykleić do niej rogi. Wymagać będziemy jeszcze wstążki lub sznurka. W takiej kwestii posiadamy bardzo dużą dowolność. Będziemy potrzebować materiału, jakim owiniemy naszą opaskę. Szersza wstążka to szybkie rozwiązanie. Dobrze jest dopasować kolor wstążki do umaszczenia psa w tego typu sposób, żeby owinięta opaska ukryła się w jego sierści. Potrzebować będziemy ponadto gliny samoschnącej lub innej masy plastycznej, która sama wyschnie po pracy. Glina szybkoschnąca jest to surowiec niezwykle przyjemny przy pracy, plastyczny oraz wysycha przez noc. Glinę taką można by malować i nie kruszy się przy jakimkolwiek dotknięciu. Można ją nabyć w większych marketach oraz w sklepach plastycznych.


Potrzebny nam będzie klej w jak najwyższym stopniu uniwersalny i w najmniejszym stopniu toksyczny. Za pomocą takiego kleju można będzie przymocowywać przeróżne rodzaje materiałów.

Ten artykuł Ci się podoba? Więc odwiedź serwis www, który zawiera podobne informacje na omawiany wątek - one również będą wciągające.

Bardzo doskonałe kleje są klejami w rodzaju takiego tworzywa jak silikon, które równocześnie będą tworzyć otoczkę z gumy dla naszej opaski.
Unikać trzeba klejów niezwykle prędko schnących, gdyż tego typu kleje są niezwykle parzące i toksyczne oraz kleją raczej kontaktowo i miejscowo. Konieczne nam będą jeszcze akwarele lub typowe plakatówki. Potrzebny będzie odcień biały, czarny i brązowy.
26-02-2022
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.