Jak przygotować wyjątkowe nakrycie stołu?

Gdy chcemy z honorami przyjąć zaproszonych i uświetnić party zazwyczaj wykonujemy odświętne posiłki. Pyszne ciasta, kilkudaniowe obiady czy choćby smaczna kolacja na pewno będą docenione. Jeżeli jednak masz zamiar wykonać coś zupełnie szczególnego, świetnym rozwiązaniem będzie też wyjątkowe przygotowanie blatu. Jak możesz to zrobić?

Świąteczne nakrycie stołu
Autor: thelittlecorner.tumblr.com
Zaczerpnięte z: thelittlecorner.tumblr.com
Opcji jest całe mnóstwo. Po pierwsze, przyda się świeży obrus. Na nakryciu możesz położyć wyjątkową zastawę, może być taka, którą rzadko używasz. Może to być zarówno zastawa klasyczna, jak i całkiem współczesna. Do tego dołóż sztućce oraz serwetki. Te ostatnie także mogą stać się wykwintną ozdoba. To tylko mały skrawek delikatnego materiału, jednak odpowiednio poskładana serwetka jest w stanie bardzo ozdobić blat. W związku z tym jak przygotować nakrycie, by zrobiły wrażenie na każdym, kto zasiądzie do niego w święta lub z innej okazji?

Zobacz również

Niepowtarzalne dekorowanie tortów w województwie dolnośląskim

czekoladowy tort urodzinowy
Autor: Hannah G
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sporo osób to osoby uwielbiające słodycze, nie umiemy, ot tak, przejść obojętnie obok słodkości. Ale, gdy widzimy, że coś słodkiego jest pięknie udekorowane, w takiej sytuacji potrafimy zjeść jeszcze więcej. Z tego powodu tak istotne jest, żeby chodzić do cukierni, w których zwraca się dużą uwagę do tworzonych dekoracji na wszelkiego rodzaju słodkościach. Z tego powodu również tak ważne są dekoracje do tortów wrocław.


Dekoracja stołu na święta daje bezlik możliwości. Bardzo praktycznym, a zarazem profesjonalnie prezentującym się wyjściem jest utworzenie z serwetki kieszonki na sztućce. To bardzo prosty zabieg i nadaje się do wykorzystania zarówno z serwetkami zwykłymi, jak i koronkowymi. Alternatywą jest natomiast utworzenie tzw. podwójnej fali i zakręcenie materiału na końcu. Pomiędzy falami będzie spoczywać nóż i widelec.

Przy wybieraniu metody dobrze jest mieć na uwadze także to, czy serwetki mają być pomocne dla gości. Nie każde złożenie da się później łatwo rozłożyć, dlatego część układów jest zarezerwowanych tylko dla imprez o czysto reprezentatywnym charakterze. A więc takich, gdzie korzystanie z serwetki raczej nie okaże się niezbędne. Poza serwetkami warto tez postarać się o dodatkowe elementy na stole. Doskonale sprawdza się etażerka, a więc kilkupoziomowa tacka. Na etażerce najczęściej umiejscawiane są słodycze (Słodycze bez cukru) albo tez owoce. W sklepach kupisz zarówno nowoczesne etażerki, jak i produkty o klasycznej formie.
04-12-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.