Pożegnanie kogoś bliskiego jest bardzo trudne. Niestety, przychodzą takie dni. Jak pożegnać najlepiej, jaki kupić nagrobek?

To niestety smutny fakt, że każdy z nas na określonym etapie życia będzie musiał pogodzić się z utratą kogoś bliskiego. Nie da się w sumie na to przygotować, tym bardziej trudno pogodzić się ze śmiercią bliskich.
Cmentarz
Autor: micadew
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
W tym samym czasie jednakowoż powinniśmy dalej żyć, musimy też doprowadzić cały proces pogrzebowy do końca. Ta cała procedura ma związek z kilkoma sprawami do załatwienia, między innymi, tym jaki nagrobek wybrać.

To bardzo ciężko wybrać jak najlepiej, czy lepsze będą nagrobki podwójne, a może pomniki granitowe. Różnorodność kamienia na naszym rynku może przyprawić o zawrót głowy. Jednocześnie, każdy z tych materiałów ma zalety i wady, wokół wielu pojawiło się duża ilość niezbyt poważnych mitów, wobec czego trudno się w tym wszystkim ogarnąć. Pamiętajmy przede wszystkim, żeby nie kupować marmuru. W naszym klimacie nie warto go używać. Jest to bowiem wapienna skała o charakterze zasadowym, a to oznacza, iż kontakt z wodą i mrozem spowoduje szybką erozję.

Źródło: https://www.tborkowski.pl/

Zobacz również

Kupujemy złotą biżuterię

pierścionek
Autor: e-azur.pl
Zaczerpnięte z: e-azur.pl
Złota biżuteria wygląda cudownie, jest tak popularna jak kiedyś. Biżuteria wyższej próby złota nie powinna powodować przebarwienia bądź matowieć jak gorsze mieszanki stopu. Decydując się na kupno ozdoby ze złota powinniśmy bardzo rozważnie dobrać punkt gdzie tego dokonamy.


Nagrobki
Autor: Rod Raglin
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Po kilkunastu latach taki nagrobek będzie w bardzo negatywnej kondycji. Z tego także powodu lepiej wybrać granit. Używa się go dość często, bo jest to surowiec naprawdę trwały. Czasem stosowany jest też piaskowiec, który przy odpowiedniej, ale jednocześnie dość regularnej pielęgnacji faktycznie będzie dobrym materiałem. Dość często pojawiająca się kwestia dotyczy także tego, jaki kamień jest najmocniejszy? Znakomita większość oferowanych rodzajów granitu odznacza się identycznymi właściwościami. Niekiedy może się zdarzyć, że niektóre kruszce są w stanie pęknąć. Może się tak stać z powodu nagłej zmiany temperatur.

Przykładowo w bardzo upalne dni czarny nagrobek może osiągać aż siedemdziesiąt stopni Celsjusza, aż tu wnet następuje zmiana pogody i spada deszcz. Jeśli taki granit jest w stanie przetrwać tego typu zmianę bez żadnych zniszczeń, to możemy być przekonani, iż nie ma w nim wewnętrznych naprężeń, więc zachowa on cudowny wygląd przez wiele lat. Może się jednocześnie wydarzyć, że dojdzie do pęknięcia. W takiej okoliczności mamy pełne prawo, aby zareklamować taki produkt u kamieniarza. Najczęściej czas gwarancji występuje w przedziale od dwóch do pięciu lat, chociaż oczywiście jest to zależne od zakładu. Miejmy na uwadze jednakowoż, iż kamień to naturalny budulec, tak więc takie wewnętrzne naprężenia są czasami nieuniknione.

Sprawdź też: https://tborkowski.pl/jak-dzialamy/
22-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.