W jaki sposób można zrobić świąteczne dekoracje na choinkę wykonując je wspólnie z dziećmi.

Boże Narodzenie to czas szczęścia i radości, w naszym kraju związany także z wieloma zwyczajami. Jednym z nich jest dekorowanie mieszkań i domów ozdobami świątecznymi, oczywiście najważniejsza tu będzie choinka, lecz również często będzie się spotykać najróżniejsze stroiki, łańcuchy czy inne dekoracje. Obecnie najróżniejszych świątecznych akcesoriów można znaleźć w sklepach ogromne ilości, w dużej ich części już na początku grudnia spora część powierzchni przeznaczona jest właśnie na tego typu produkty. Ale można iść w innym kierunku, czyli spróbować coś zrobić samodzielnie, bo inspiracji na to również jest dużo. W szczególności będzie to dobrym pomysłem, jeśli się ma małe dzieci, gdyż przede wszystkim zaangażować je można do takich przygotowań, a po drugie przyjemnie, w gronie rodziny spędzić trochę czasu. Tak naprawdę do zrobienia ozdób na święta nie trzeba robić dużych zakupów, najczęściej można wiele rzeczy wykonać z tego, co się będzie miało w domu. Tak naprawdę ważniejszy będzie pomysł, i przede wszystkim chęci do tego, żeby zabrać się za coś takiego.
ślub - akt
Autor: aNdrzej cH.
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Podstawą najróżniejszych choinkowych ozdób są najróżniejsze łańcuchy i bombki. Obecnie wiele bombek wygląda jak nieduże dzieła sztuki, są ręcznie malowane i kosztują faktycznie sporo. Lecz można też bombki na choinkę samodzielnie przygotować, bardzo dobrze nadają się do tego styropianowe formy, które można pomalować w dowolny sposób. Jeżeli się będzie miało odrobinę chęci, to z paru kulek o różnej wielkości, waty i kolorowych kartek papieru może postać niezwykła bombka mikołaj, która będzie zachwycać wszystkich gości. Z kolorowego papieru wykonać również można bardzo ładne łańcuchy na choinkę, nie tylko będą one bardzo ładne się prezentować, ale też dadzą zajęcie dla dzieci na kilka długich godzin.

Zobacz również

Parę przydatnych informacji o tym, jak udekorować można swój dom na Boże Narodzenie.

święta
Autor: Dafi
Zaczerpnięte z: Dafi
Boże Narodzenie to chwile rodzinnych spotkań i radości. Dla wielu jednak czas ten kojarzyć się także będzie z ogromną ilością sprzątania, porządków i robienia świątecznych ozdób. Jest faktem, że w większości domów rzeczywiście będzie dużo pracy wiążącej się z przygotowaniami na święta, dom zostaje dokładnie odkurzany i czyszczony, a w kuchni będą się piec przez parę dni świąteczne smakołyki. I o ile za pracami kuchennymi oraz sprzątaniem dzieci nie będą przepadać, o tyle w przypadku różnego rodzaju ozdób mogą się już wykazać.
Pomyśleć również można o jakiś ozdobach do noszenia, maluchom na pewno się spodoba własnoręcznie zrobiona opaska rogi renifera, którą mogą nosić przez całe święta. Tego typu pomysłów jest dużo więcej, tak naprawdę najistotniejsze będą chęci i wolny czas, bo jak się już zabierze za robienie ozdób, to coś interesującego się wymyśli.
11-07-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.