Właściwy ubiór na pierwszą komunię świętą

Już za chwilę wiosna, a co za tym idzie nadchodzi okres intensywnych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to nastąpi, należy się do tego momentu właściwie przygotować. I chodzi tu o przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i te przyziemne.
chleb komunijny
Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dzieci bardzo wcześniej zaczynają być do tej uroczystości: lekcje religii, katecheza dla rodziców, a obok podobnych spraw, ich głowy, zwłaszcza dziewcząt zaprzątają kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to dziś równie ważka sprawa, podobnie jak sama msza. Księża narzekają, że zakłóca się wymowę Eucharystii, jednak obecne czasy sprawiają, że: obie sprawy są ważne, a odpowiedni wygląd jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest właściwe podejście do istoty rzeczy.

Zobacz również

Parę przydatnych informacji o tym, jak udekorować można swój dom na Boże Narodzenie.

święta
Autor: Dafi
Zaczerpnięte z: Dafi
Boże Narodzenie to czas radości i rodzinnych spotkań. Dla wielu jednak czas ten kojarzy się także z ogromną ilością sprzątania, porządków i przygotowywania ozdób świątecznych. Jest faktem, że w dużej części domów rzeczywiście będzie dużo pracy wiążącej się z przygotowaniami na święta, cały dom jest dokładnie odkurzany i czyszczony, a w kuchni przez kilka dni pieką się najróżniejsze smakołyki. I o ile za sprzątaniem i pracami kuchennymi dzieci nie będą przepadać, o tyle w przypadku różnego rodzaju ozdób mogą się już wykazać.


Suknie komunijne to zawsze żywy temat: fantazyjnie zdobione rozpalają wyobraźnię dziewcząt już parę dobrych miesięcy wcześniej. Moda na sukienki różni się co roku. Możliwości kupna jest nieograniczona liczba. Sklepy prześcigają się, aby przed majem zapewnić jak najładniejszy wybór sukienek. Oprócz sukienek coraz chętniej kupowane są alby. Przeważnie są dopasowane, już przygotowane lub szyte na miarę. W zależności od wzoru mogą być z stójką, wykończone złotą nitką. W centralnej części posiadają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w szczególności osobom,które chcą aby ich pociechy prezentowały się bez zbędnego przepychu - sprawdź ceny.


Pierwsza komunia święta
Autor: mfb1982
Zaczerpnięte z: http://sxc.hu
Równie istotne jak sam strój, są akcesoria. Różańce to nieodzowne elementy każdego ubioru. Wianki komunijne wykonywane na zamówienie z określonym wyprzedzeniem. W zależności od kwiaciarni, w której dokonamy zakupu. Wianki wykonywane są z ciętych kwiatów, lub gdy aura nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to z pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń dla dziecka. Trzeba właściwie zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją przez całe życie.
15-02-2023
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.